Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica 3 Maja, Rypin
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0412
Od 31 lipca 2025 przy tej ulicy zapisano jedną sprzedaż budynków, a jej akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 31 lipca 2025 – 31 lipca 2026 · 4 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
1
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
brak danychzł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
brak danychm²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica 3 Maja, Rypin: w statystykach ujęto 7 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 8 126 zł/m², a mediana powierzchni 42,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat rypiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 300 324 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 8 126 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 42,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 63 865 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 323 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat rypiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 6
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie rypińskim w 2025 roku: 7 323 zł miesięcznie. To 78,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 300 324 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie rypińskim 12,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 484 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie rypińskim w 2025 roku: 10,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,7% do 10,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 323 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
78,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,6%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,0
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 lipca 2026, 50,8 m²
3 Maja 48, Rypin
165 000 złCena za metr kwadratowy: 3 248 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,8 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lutego 2026, 41,54 m²
3 Maja 1A, Rypin
369 473 złCena za metr kwadratowy: 8 894 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,54 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 lutego 2026, 30,07 m²
3 Maja 1A, Rypin
250 036 złCena za metr kwadratowy: 8 315 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30,07 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 września 2025, 43,16 m²
3 Maja 1A, Rypin
350 612 złCena za metr kwadratowy: 8 124 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,16 m²
- 3 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 5 września 2025
3 Maja 7, Rypin
500 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż budynku, 5 września 2025
3 Maja 7, Rypin
500 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 czerwca 2025, 52,14 m²
3 Maja 1A, Rypin
410 000 złCena za metr kwadratowy: 7 863 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,14 m²
- 4 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 czerwca 2025, 30,14 m²
3 Maja 1A, Rypin
245 000 złCena za metr kwadratowy: 8 129 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30,14 m²
- 3 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych