Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

1 Stycznia 10, Libiąż

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat chrzanowski

Kod podziału terytorialnego

1203

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 24 lipca 2024 – 24 lipca 2025 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres 1 Stycznia 10, Libiąż ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 17 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 27,8 m² do 56,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 14 marca 2011, a ostatnia z 24 lipca 2025.

Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 492 zł/m², a mediana powierzchni 46,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat chrzanowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    145 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 492 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    46,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    74 675 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 645 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat chrzanowski
    Liczba mieszkań w próbie
    14

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 8 645 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 145 500 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 18,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 645 złmiesięcznie

    +143,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    92,2%

    +6,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,0%

    −4,9

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    18,4

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    1 Stycznia 10, Libiąż

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2025, 27,83 m²

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 5 031 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,83 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2025, 46,91 m²

      235 000 złCena za metr kwadratowy: 5 010 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,91 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 czerwca 2024, 46,91 m²

      365 000 złCena za metr kwadratowy: 7 781 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,91 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 września 2023, 46,91 m²

      196 500 złCena za metr kwadratowy: 4 189 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,91 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2020, 27,83 m²

      115 000 złCena za metr kwadratowy: 4 132 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,83 m²
      • 2 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 sierpnia 2020, 46,91 m²

      190 000 złCena za metr kwadratowy: 4 050 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,91 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 sierpnia 2020, 46,91 m²

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 411 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,91 m²
      • 3 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 czerwca 2018, 55,96 m²

      brak danych

      • powierzchnia użytkowa 55,96 m²
      • 5 izb
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2018, 55,96 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 574 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,96 m²
      • 4 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 kwietnia 2018, 46,91 m²

      138 000 złCena za metr kwadratowy: 2 942 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,91 m²
      • 3 izby
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lutego 2018, 23,46 m²

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 2 984 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 23,46 m²
      • udział 1/2
      • 3 izby
      • poza statystykami
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 marca 2017, 37,62 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 658 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,62 m²
      • 2 izby
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 września 2016, 27,83 m²

      90 000 złCena za metr kwadratowy: 3 234 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,83 m²
      • 2 izby
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lutego 2016, 46,91 m²

      brak danych

      • powierzchnia użytkowa 46,91 m²
      • 3 izby
      • poza statystykami
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lutego 2016, 55,96 m²

      151 000 złCena za metr kwadratowy: 2 698 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,96 m²
      • 4 izby
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2015, 27,83 m²

      60 000 złCena za metr kwadratowy: 2 156 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,83 m²
      • 1 izba
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 marca 2011, 46,91 m²

      110 000 złCena za metr kwadratowy: 2 345 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,91 m²
      • 4 izby
      • piętro 3

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych