Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica 9 Maja, Libiąż
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1203
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 543zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
260 000zł
Mediana powierzchni ?
46,9m²
Liczba transakcji ?
7
- 4 grudnia 2024 – 4 grudnia 2025 · 7 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica 9 Maja, Libiąż: w statystykach ujęto 24 transakcje.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 24 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 517 zł/m², a mediana powierzchni 46,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 7 | 5 543 zł/m² | 260 000 zł | 46,9 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat chrzanowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 164 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 517 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 675 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 645 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat chrzanowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 24
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 8 645 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 164 500 zł — z 24 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 24 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 18,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 645 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
92,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,4
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2025, 46,91 m²
9 Maja 3, Libiąż
330 000 złCena za metr kwadratowy: 7 035 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 maja 2025, 46,91 m²
9 Maja 3, Libiąż
285 000 złCena za metr kwadratowy: 6 075 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2025, 46,91 m²
9 Maja 3, Libiąż
310 000 złCena za metr kwadratowy: 6 608 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 stycznia 2025, 37,62 m²
9 Maja 1, Libiąż
180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 785 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,62 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 stycznia 2025, 46,91 m²
9 Maja 3, Libiąż
220 000 złCena za metr kwadratowy: 4 690 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 grudnia 2024, 46,91 m²
9 Maja 3, Libiąż
170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 624 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 grudnia 2024, 46,91 m²
9 Maja 3, Libiąż
260 000 złCena za metr kwadratowy: 5 543 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 listopada 2024, 46,91 m²
9 Maja 1, Libiąż
250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 329 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lipca 2022, 46,91 m²
9 Maja 1, Libiąż
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 558 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2021, 37,62 m²
9 Maja 1, Libiąż
185 000 złCena za metr kwadratowy: 4 918 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,62 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 listopada 2021, 37,62 m²
9 Maja 1, Libiąż
169 000 złCena za metr kwadratowy: 4 492 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,62 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 grudnia 2020, 46,91 m²
9 Maja 1, Libiąż
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 411 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 marca 2020, 55,96 m²
9 Maja 3, Libiąż
233 000 złCena za metr kwadratowy: 4 164 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,96 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2020, 46,91 m²
9 Maja 3, Libiąż
110 000 złCena za metr kwadratowy: 2 345 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 kwietnia 2019, 46,91 m²
9 Maja 1, Libiąż
150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 198 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 kwietnia 2019, 37,62 m²
9 Maja 1, Libiąż
125 000 złCena za metr kwadratowy: 3 323 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,62 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 września 2018, 46,91 m²
9 Maja 3, Libiąż
177 000 złCena za metr kwadratowy: 3 773 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 kwietnia 2018, 46,91 m²
9 Maja 1, Libiąż
135 000 złCena za metr kwadratowy: 2 878 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 stycznia 2018, 55,96 m²
9 Maja 3, Libiąż
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 680 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,96 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 listopada 2017, 55,96 m²
9 Maja 3, Libiąż
125 000 złCena za metr kwadratowy: 2 234 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,96 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 kwietnia 2017, 46,91 m²
9 Maja 3, Libiąż
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 411 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 sierpnia 2016, 55,96 m²
9 Maja 3, Libiąż
133 000 złCena za metr kwadratowy: 2 377 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,96 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 marca 2016, 46,91 m²
9 Maja 1, Libiąż
137 000 złCena za metr kwadratowy: 2 920 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 października 2015, 46,91 m²
9 Maja 3, Libiąż
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 132 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,91 m²
- 4 izby
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych