Adres · Ceny transakcyjne
Biecka 8, Gorlice
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1205
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 13 listopada 2024 – 13 listopada 2025 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Biecka 8, Gorlice ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 22 transakcje. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 21,4 m² do 61,7 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 15 marca 2006, a ostatnia z 13 listopada 2025.
Mieszkania: 17 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 397 zł/m², a mediana powierzchni 48,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat gorlicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 157 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 397 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 64 085 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 350 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gorlicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 17
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7 350 zł miesięcznie. To 78,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 157 500 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 16 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorlickim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 350 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
78,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,6
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Biecka 8, Gorlice
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 listopada 2025, 48,1 m²
300 000 złCena za metr kwadratowy: 6 237 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,1 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 maja 2024, 47,9 m²
285 000 złCena za metr kwadratowy: 5 950 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,9 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lutego 2024, 49,31 m²
315 000 złCena za metr kwadratowy: 6 388 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,31 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2023, 12,47 m²
90 000 złCena za metr kwadratowy: 7 217 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 12,47 m²
- udział 1/4
- 3 izby
- piętro 3
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 marca 2022, 34,41 m²
48 012 złCena za metr kwadratowy: 1 395 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,41 m²
- 2 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 listopada 2021, 49,62 m²
180 000 złCena za metr kwadratowy: 3 628 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,62 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 stycznia 2021, 46,9 m²
163 000 złCena za metr kwadratowy: 3 475 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,9 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2020, 61,59 m²
250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 059 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,59 m²
- 5 izb
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 sierpnia 2020, 37,02 m²
48 946 złCena za metr kwadratowy: 1 322 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,02 m²
- 2 izby
- piętro 3
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 maja 2019, 49,86 m²
31 250 złCena za metr kwadratowy: 627 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,86 m²
- 4 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2019, 26,15 m²
75 000 złCena za metr kwadratowy: 2 868 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,15 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 października 2018, 56,2 m²
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 491 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,2 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 kwietnia 2018, 43,09 m²
155 000 złCena za metr kwadratowy: 3 597 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,09 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2018, 21,57 m²
68 000 złCena za metr kwadratowy: 3 153 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 21,57 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2016, 48,2 m²
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 320 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,2 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 marca 2015, 21,9 m²
16 660 złCena za metr kwadratowy: 761 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 21,9 m²
- 1 izba
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 października 2013, 21,4 m²
77 000 złCena za metr kwadratowy: 3 598 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 21,4 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2012, 62,88 m²
160 złCena za metr kwadratowy: 2,54 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,88 m²
- 4 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2012, 34,9 m²
105 złCena za metr kwadratowy: 3,00 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,9 m²
- piętro 3
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 stycznia 2011, 61,69 m²
200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 242 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,69 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 listopada 2009, 56,2 m²
145 000 złCena za metr kwadratowy: 2 580 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,2 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 marca 2006, 56,8 m²
68 160 złCena za metr kwadratowy: 1 200 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,8 m²
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych