Adres · Ceny transakcyjne
Hallera 4, Gorlice
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1205
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 26 sierpnia 2020 – 26 sierpnia 2021 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Hallera 4, Gorlice ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 15 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 35,2 m² do 72,4 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 29 lipca 2008, a ostatnia z 19 stycznia 2023.
Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 878 zł/m², a mediana powierzchni 47,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat gorlicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 150 750 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 878 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 64 085 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 350 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gorlicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 14
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7 350 zł miesięcznie. To 78,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 150 750 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorlickim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 350 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
78,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,6
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Hallera 4, Gorlice
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2023, 59,59 m²
245 000 złCena za metr kwadratowy: 4 111 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,59 m²
- 4 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 sierpnia 2021, 48,05 m²
200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 162 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,05 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2021, 47,53 m²
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 366 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,53 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 września 2017, 35,17 m²
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 843 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,17 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 czerwca 2016, 47,53 m²
75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 578 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,53 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 czerwca 2016, 60,09 m²
175 000 złCena za metr kwadratowy: 2 912 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,09 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 października 2014, 48,05 m²
122 000 złCena za metr kwadratowy: 2 539 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,05 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 października 2014, 72,06 m²
180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 498 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72,06 m²
- 5 izb
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2013, 47,83 m²
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 091 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,83 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 listopada 2011, 47,81 m²
145 000 złCena za metr kwadratowy: 3 033 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,81 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 czerwca 2011, 47,52 m²
171 000 złCena za metr kwadratowy: 3 598 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,52 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 czerwca 2010, 35,25 m²
125 000 złCena za metr kwadratowy: 3 546 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,25 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 czerwca 2010, 47,53 m²
156 500 złCena za metr kwadratowy: 3 293 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,53 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 czerwca 2009, 35,17 m²
30 000 złCena za metr kwadratowy: 853 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,17 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2008, 72,36 m²
180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 488 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72,36 m²
- 6 izb
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych