Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Krasińskiego 5, Gorlice

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat gorlicki

Kod podziału terytorialnego

1205

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 20 listopada 2024 – 20 listopada 2025 · 3 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Krasińskiego 5, Gorlice ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 9 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 48,1 m² do 60,2 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 3 marca 2008, a ostatnia z 20 listopada 2025.

Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 655 zł/m², a mediana powierzchni 48,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat gorlicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    4,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    280 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 655 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    64 085 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 350 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat gorlicki
    Liczba mieszkań w próbie
    9

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7 350 zł miesięcznie. To 78,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 280 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorlickim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 350 złmiesięcznie

    +140,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    78,4%

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,3%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,6

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Krasińskiego 5, Gorlice

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 listopada 2025, 48,1 m²

      358 000 złCena za metr kwadratowy: 7 443 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,1 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 lipca 2025, 48,1 m²

      310 000 złCena za metr kwadratowy: 6 445 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2025, 48,1 m²

      390 000 złCena za metr kwadratowy: 8 108 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 grudnia 2023, 48,1 m²

      330 000 złCena za metr kwadratowy: 6 861 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 sierpnia 2021, 60,15 m²

      280 000 złCena za metr kwadratowy: 4 655 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,15 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 września 2020, 48,1 m²

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 4 574 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 stycznia 2014, 48,1 m²

      118 000 złCena za metr kwadratowy: 2 453 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 stycznia 2011, 48,1 m²

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 326 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,1 m²
      • 4 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 marca 2008, 60,15 m²

      103 000 złCena za metr kwadratowy: 1 712 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,15 m²
      • 4 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych