Adres · Ceny transakcyjne
Legionów 12, Gorlice
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1205
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 8 października 2023 – 8 października 2024 · 3 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Legionów 12, Gorlice ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 15 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 1,1 m² do 210,7 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 23 sierpnia 2006, a ostatnia z 8 października 2024.
Inne lokale: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 994 zł/m², a mediana powierzchni 34,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Inne lokale Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat gorlicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7 350 zł miesięcznie. To 78,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorlickim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 350 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
78,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,6
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Legionów 12, Gorlice
Sprzedaż lokalu, 8 października 2024, 18,02 m²
57 000 złCena za metr kwadratowy: 3 163 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 18,02 m²
Sprzedaż lokalu, 16 września 2024, 18,03 m²
60 000 złCena za metr kwadratowy: 3 328 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 18,03 m²
Sprzedaż lokalu, 16 maja 2024, 92,65 m²
355 000 złCena za metr kwadratowy: 3 832 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 92,65 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu, 2 października 2023, 18,03 m²
341 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa 18,03 m²
- jeden z 4 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu, 2 października 2023, 18,02 m²
341 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa 18,02 m²
- jeden z 4 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu, 2 października 2023, 89,39 m²
341 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa 89,39 m²
- piętro 1
- jeden z 4 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu, 2 października 2023, 1,76 m²
341 000 złcena całego aktu
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 1,76 m²
- udział 19/1000
- piętro 1
- jeden z 4 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu, 16 stycznia 2023, 33,68 m²
29 500 złCena za metr kwadratowy: 876 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,68 m²
Sprzedaż lokalu, 21 czerwca 2018, 118,69 m²
300 000 złCena za metr kwadratowy: 2 528 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 118,69 m²
Sprzedaż lokalu, 10 kwietnia 2017, 23,58 m²
24 000 złCena za metr kwadratowy: 1 018 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 23,58 m²
- 1 izba
Sprzedaż lokalu, 30 października 2015, 207,8 m²
260 000 złCena za metr kwadratowy: 1 251 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 207,8 m²
Sprzedaż lokalu, 9 września 2015, 27,82 m²
23 000 złCena za metr kwadratowy: 827 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,82 m²
Sprzedaż lokalu, 1 lipca 2015, 332,5 m²
22 000 złCena za metr kwadratowy: 66 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 332,5 m²
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu, 28 kwietnia 2015, 1,06 m²
880 000 złCena za metr kwadratowy: 830 189 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 1,06 m²
- piętro 1
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu, 22 marca 2013, 34,63 m²
15 000 złCena za metr kwadratowy: 433 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,63 m²
Sprzedaż lokalu, 7 stycznia 2013, 110,16 m²
245 500 złCena za metr kwadratowy: 2 229 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 110,16 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu, 27 grudnia 2012, 332,5 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 332,5 m²
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu, 23 sierpnia 2006, 210,66 m²
420 000 złCena za metr kwadratowy: 1 994 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 210,66 m²
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych