Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Mikołaja Kopernika 4, Gorlice

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat gorlicki

Kod podziału terytorialnego

1205

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 2 lipca 2024 – 2 lipca 2025 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Mikołaja Kopernika 4, Gorlice ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 25,0 m² do 53,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 8 marca 2007, a ostatnia z 2 lipca 2025.

Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 247 zł/m², a mediana powierzchni 39,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat gorlicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    146 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 247 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    39,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    64 085 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 350 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat gorlicki
    Liczba mieszkań w próbie
    12

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7 350 zł miesięcznie. To 78,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 146 500 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorlickim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 350 złmiesięcznie

    +140,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    78,4%

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,3%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,6

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Mikołaja Kopernika 4, Gorlice

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lipca 2025, 44,2 m²

      235 000 złCena za metr kwadratowy: 5 317 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,2 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 grudnia 2024, 34,11 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 5 863 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,11 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2024, 34,14 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 4 394 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,14 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 sierpnia 2020, 34,14 m²

      145 000 złCena za metr kwadratowy: 4 247 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,14 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 maja 2016, 44,4 m²

      148 000 złCena za metr kwadratowy: 3 333 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,4 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2015, 25,04 m²

      55 000 złCena za metr kwadratowy: 2 196 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,04 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2014, 43,97 m²

      139 000 złCena za metr kwadratowy: 3 161 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,97 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2012, 52,61 m²

      157 000 złCena za metr kwadratowy: 2 984 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,61 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 czerwca 2011, 34,14 m²

      104 000 złCena za metr kwadratowy: 3 046 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,14 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 października 2009, 24,97 m²

      65 000 złCena za metr kwadratowy: 2 603 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 24,97 m²
      • 2 izby
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2009, 52,96 m²

      183 000 złCena za metr kwadratowy: 3 455 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,96 m²
      • 4 izby
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 marca 2007, 44,4 m²

      40 000 złCena za metr kwadratowy: 901 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,4 m²

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych