Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Wiosny Ludów, Sierpc
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1427
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 8 kwietnia 2025 – 8 kwietnia 2026 · 3 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
1
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
brak danychzł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
brak danychm²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Wiosny Ludów, Sierpc: w statystykach ujęto 8 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 451 zł/m², a mediana powierzchni 42,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat sierpecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 101 607 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 451 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 42,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 717 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 038 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat sierpecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 6
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie sierpeckim w 2025 roku: 8 038 zł miesięcznie. To 85,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 147,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 101 607 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie sierpeckim 32,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie sierpeckim w 2025 roku: 12,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 20,6% do 12,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 038 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
12,5%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
32,0
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 kwietnia 2026, 38 m²
Wiosny Ludów 9, Sierpc
116 658 złCena za metr kwadratowy: 3 070 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 listopada 2025, 49,7 m²
Wiosny Ludów 34, Sierpc
290 000 złCena za metr kwadratowy: 5 835 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,7 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 września 2025, 38 m²
Wiosny Ludów 9, Sierpc
105 737 złCena za metr kwadratowy: 2 783 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 lipca 2025, 38 m²
Wiosny Ludów 9, Sierpc
83 138 złCena za metr kwadratowy: 2 188 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38 m²
- 3 izby
- piętro 5
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 stycznia 2025, 46 m²
Wiosny Ludów 9, Sierpc
97 477 złCena za metr kwadratowy: 2 119 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 października 2024, 38 m²
Wiosny Ludów 9, Sierpc
70 677 złCena za metr kwadratowy: 1 860 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 września 2024, 46,1 m²
Wiosny Ludów 9, Sierpc
91 477 złCena za metr kwadratowy: 1 984 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,1 m²
- 4 izby
Sprzedaż budynku, 28 maja 2024
Wiosny Ludów 22, Sierpc
38 622 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż budynku, 28 maja 2024
Wiosny Ludów 22, Sierpc
38 622 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych