Adres · Ceny transakcyjne
Spółdzielcza 8, Łazy
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2416
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 13 czerwca 2023 – 13 czerwca 2024 · 3 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Spółdzielcza 8, Łazy ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 14 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 28,9 m² do 79,3 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 5 marca 2018, a ostatnia z 13 czerwca 2024.
Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 514 zł/m², a mediana powierzchni 35,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat zawierciański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 109 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 514 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 35,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 73 905 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 550 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat zawierciański
- Liczba mieszkań w próbie
- 14
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie zawierciańskim w 2025 roku: 8 550 zł miesięcznie. To 91,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 132,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 109 000 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie zawierciańskim 31,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie zawierciańskim w 2025 roku: 6,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,6% do 6,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 550 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
91,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,8%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
31,6
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
SPÓŁDZIELCZA 8, ŁAZY
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2024, 35,52 m²
185 000 złCena za metr kwadratowy: 5 208 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,52 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 stycznia 2024, 28,86 m²
149 000 złCena za metr kwadratowy: 5 163 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,86 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 września 2023, 47,09 m²
170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 610 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,09 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 maja 2022, 79,32 m²
186 850 złCena za metr kwadratowy: 2 356 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79,32 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 października 2021, 77,23 m²
130 000 złCena za metr kwadratowy: 1 683 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 77,23 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 sierpnia 2021, 28,86 m²
110 000 złCena za metr kwadratowy: 3 812 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,86 m²
- 2 izby
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 kwietnia 2021, 37,34 m²
128 000 złCena za metr kwadratowy: 3 428 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,34 m²
- 3 izby
- piętro 4
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lipca 2020, 35,71 m²
80 000 złCena za metr kwadratowy: 2 240 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,71 m²
- 2 izby
- parter
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2020, 47,09 m²
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 487 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,09 m²
- 3 izby
- parter
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 listopada 2019, 28,86 m²
72 000 złCena za metr kwadratowy: 2 495 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,86 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 kwietnia 2019, 37,34 m²
108 000 złCena za metr kwadratowy: 2 892 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,34 m²
- 3 izby
- piętro 6
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2018, 35,52 m²
90 000 złCena za metr kwadratowy: 2 534 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,52 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 czerwca 2018, 28,86 m²
52 000 złCena za metr kwadratowy: 1 802 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,86 m²
- 3 izby
- piętro 6
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 marca 2018, 35,71 m²
48 000 złCena za metr kwadratowy: 1 344 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,71 m²
- 2 izby
- parter
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych