Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Osięciny

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

0411042

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 18 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 881zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

182 500zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

47,3m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

20

  • 21 sierpnia 2024 – 21 sierpnia 2026 · 20 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Osięciny to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 021 transakcji.

Mieszkania: 20 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 881 zł/m², a mediana powierzchni 47,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 20 3 881 zł/m² 182 500 zł 47,3 m²
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 2 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 60 11 zł/m² 87 925 zł 5 871,0 m²
Działki pozostałe 3 brak danych brak danych brak danych
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 5 1 870 zł/m² 70 000 zł Niska próba
4 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
5 izb 3 brak danych brak danych za mała próba
6 izb 6 3 881 zł/m² 192 200 zł Niska próba
7 izb 2 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 18 3 881 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 6 4 660 zł/m² +65,9% Niska próba
2025 11 2 809 zł/m² brak danych Niska próba
2023 6 3 303 zł/m² +24,0% Niska próba
2022 5 2 663 zł/m² +38,8% Niska próba
2021 11 1 918 zł/m² +26,1% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Osięciny; część danych: powiat radziejowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    70 500 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 488 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    52,0 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    68 474 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 887 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat radziejowski
    Liczba mieszkań w próbie
    186

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −10,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −38 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie radziejowskim w 2025 roku: 7 887 zł miesięcznie. To 84,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 70 500 zł — z 170 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Osięciny mieszkało 6 987 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 38 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie radziejowskim 13,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 630 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie radziejowskim w 2025 roku: 15,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 21,7% do 15,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 828 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 150,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,1 do 1,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 887 złmiesięcznie

    +154,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 828 złrocznie

    +150,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    84,2%

    +9,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    15,2%

    −6,5

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    10,0%

    −4,7

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    6 987osób

    −10,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 446osób

    −11,2%49,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 541osób

    −9,9%50,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    923osoby

    −18,1%13,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 102osoby

    −30,5%15,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 394osoby

    −18,1%20,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 074osoby

    −2,7%29,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 494osoby

    +18,5%21,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −38 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −5,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −5,1

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    46

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    84

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,9

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,3

    +0,2

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    6 961

    −10,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 771

    −6,2%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 sierpnia 2026, 52 m²

      Wojska Polskiego 2, Osięciny

      370 000 złCena za metr kwadratowy: 7 115 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52 m²
      • 7 izb
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2026, 6,7 m²

      Kościuszki 30, Osięciny

      242 800 złCena za metr kwadratowy: 36 239 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 6,7 m²
      • 7 izb
      • piętro 3
      • poza medianami cen
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2026, 48,6 m²

      Kościuszki 30, Osięciny

      194 400 złCena za metr kwadratowy: 4 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,6 m²
      • 6 izb
      • piętro 3
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2026, 28,2 m²

      45, Pilichowo

      62 000 złCena za metr kwadratowy: 2 199 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 28,2 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 marca 2026, 44,35 m²

      Osięciny

      75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 691 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,35 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 marca 2026, 37,6 m²

      Orzeszkowej 2, Osięciny

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 5 319 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,6 m²
      • 5 izb
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 stycznia 2026, 45,9 m²

      Mickiewicza 1, Osięciny

      245 000 złCena za metr kwadratowy: 5 338 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,9 m²
      • 6 izb
      • piętro 1
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2025, 60,3 m²

      Kościuszki 28a, Osięciny

      260 000 złCena za metr kwadratowy: 4 312 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,3 m²
      • 5 izb
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 listopada 2025, 54,34 m²

      2, Borucin

      247 000 złCena za metr kwadratowy: 4 545 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,34 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 października 2025, 56,2 m²

      Kościuszki 32, Osięciny

      274 000 złCena za metr kwadratowy: 4 875 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,2 m²
      • 6 izb
      • piętro 3

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Osięciny?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Osięciny wynosi 3 881 zł/m² na podstawie 20 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Osięciny?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 182 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Osięciny rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Osięciny rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 3 881 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych