Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Terespol
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
40,3m²
Liczba transakcji ?
6
- 13 września 2020 – 13 września 2022 · 6 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2022 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTerespol to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 6 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni 40,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 6 | brak danych | brak danych | 40,3 m² |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Terespol; część danych: powiat bialski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −14,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −61 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bialskim w 2025 roku: 7 701 zł miesięcznie. To 82,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Terespol mieszkały 5 823 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 14,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 61 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bialskim 13,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bialskim w 2025 roku: 9,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,9% do 9,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 400 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 203,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,5 do 2,2.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 701 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 400 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 823osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 959osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 864osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
748osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
973osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 110osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 734osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 258osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−61 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−10,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−10,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
25
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
86
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 111
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 268
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2023, 47,44 m²
Małaszewicze
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 951 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,44 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 października 2022, 54,2 m²
Koroszczyn
2 003 000 złCena za metr kwadratowy: 36 956 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,2 m²
- udziały wymagają uwagi
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 września 2022, 57,5 m²
Koroszczyn
210 000 złCena za metr kwadratowy: 3 652 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,5 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2022, 31,86 m²
Małaszewicze
50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 569 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,86 m²
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lipca 2022, 26,7 m²
Koroszczyn
59 000 złCena za metr kwadratowy: 2 210 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,7 m²
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lipca 2022, 48,81 m²
Małaszewicze
95 000 złCena za metr kwadratowy: 1 946 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,81 m²
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lutego 2022, 58,2 m²
Koroszczyn
142 200 złCena za metr kwadratowy: 2 443 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,2 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2021, 25,7 m²
Koroszczyn
27 000 złCena za metr kwadratowy: 1 051 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,7 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Terespol?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Terespol wynosi brak danych/m² na podstawie 6 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Terespol?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 40,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Terespol rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Terespol rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2022, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2022. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych