Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Radzyń Podlaski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 351zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
290 000zł
Mediana powierzchni ?
47,2m²
Liczba transakcji ?
45
- 26 sierpnia 2025 – 26 sierpnia 2026 · 45 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRadzyń Podlaski to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 468 transakcji.
Mieszkania: 45 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 351 zł/m², a mediana powierzchni 47,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 45 | 6 351 zł/m² | 290 000 zł | 47,2 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 26 | 99 zł/m² | 104 000 zł | 1 056,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 8 | 6 901 zł/m² | 214 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 19 | 6 387 zł/m² | 280 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 11 | 5 037 zł/m² | 290 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 27 | 6 387 zł/m² | +16,2% | Niska próba |
| 2025 | 55 | 5 495 zł/m² | +4,9% | Wiarygodna |
| 2024 | 49 | 5 238 zł/m² | −1,2% | Wiarygodna |
| 2023 | 36 | 5 303 zł/m² | +25,6% | Wiarygodna |
| 2022 | 147 | 4 223 zł/m² | +5,9% | Wiarygodna |
| 2021 | 19 | 3 986 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Radzyń Podlaski; część danych: powiat radzyński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 240 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 454 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 776 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 046 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat radzyński
- Liczba mieszkań w próbie
- 339
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −13,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −142 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie radzyńskim w 2025 roku: 8 046 zł miesięcznie. To 85,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 148,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 240 000 zł — z 333 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Radzyń Podlaski mieszkało 13 839 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 142 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie radzyńskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 709 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie radzyńskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,8% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 207 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 126,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,1 do 0,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 046 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 207 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
13 839osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 589osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
7 250osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 737osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 130osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 576osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 920osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 476osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−142 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−10,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−10,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
83
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
225
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
12 655
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
12 176
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 sierpnia 2026, 48,89 m²
Spółdzielcza 5, Radzyń Podlaski
220 000 złCena za metr kwadratowy: 4 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,89 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2026, 59,6 m²
Tysiąclecia 1, Radzyń Podlaski
300 000 złCena za metr kwadratowy: 5 034 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,6 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2026, 27,1 m²
Kocka 1C, Radzyń Podlaski
204 000 złCena za metr kwadratowy: 7 528 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,1 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 sierpnia 2026, 37,35 m²
Warszawska 9, Radzyń Podlaski
336 000 złCena za metr kwadratowy: 8 996 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,35 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 lipca 2026, 31,8 m²
Kocka 1A, Radzyń Podlaski
210 000 złCena za metr kwadratowy: 6 604 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,8 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2026, 61,46 m²
Spółdzielcza 5, Radzyń Podlaski
350 000 złCena za metr kwadratowy: 5 695 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,46 m²
- 5 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2026, 54,73 m²
Wisznicka 105, Radzyń Podlaski
350 000 złCena za metr kwadratowy: 6 395 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,73 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2026, 40,9 m²
Armii Krajowej 36, Radzyń Podlaski
414 000 złCena za metr kwadratowy: 10 122 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,9 m²
- piętro 7
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2026, 33,8 m²
Warszawska 46, Radzyń Podlaski
2 860 200 złCena za metr kwadratowy: 84 621 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,8 m²
- 3 izby
- piętro 3
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 czerwca 2026, 48,7 m²
Tadeusza Kościuszki 65, Radzyń Podlaski
330 000 złCena za metr kwadratowy: 6 776 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,7 m²
- 3 izby
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Radzyń Podlaski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Radzyń Podlaski wynosi 6 351 zł/m² na podstawie 45 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Radzyń Podlaski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 290 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Radzyń Podlaski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Radzyń Podlaski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 351 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych