Budynki

Budzów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: gmina Budzów 1215032 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

2 813 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

106 700 zł

Mediana metrażu

84,1 m²

Liczba transakcji

2

Ostatnie 24 miesięcy · 2 akty notarialne

Opis obszaru

Budzów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 407 transakcji.

Budynki: 2 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 2 813 zł/m², a mediana metrażu 84,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Działki budowlane 233 30 zł/m² 30 000 zł 530,0 m²
Działki rolne 170 14 zł/m² 20 000 zł 727,0 m²
Działki pozostałe 42 8 zł/m² 18 500 zł 540,5 m²
Budynki 5 2 813 zł/m² 190 000 zł 72,8 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Budzów; część danych: powiat suski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie suskim w 2025 r.: 7 761 zł miesięcznie. To 82,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 133,5%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.

Życie na co dzień

  • Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 r. w gminie Budzów mieszkało 8 807 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 0,1%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 15 osób więcej, niż się wyprowadziło.
  • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 17,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,0%. Stan na koniec 2025 r.Sprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie suskim 15,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 11,8 do 15,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie suskim w 2025 r.: 5,1%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 7 835 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 149,7%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 4,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 3,0 do 4,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Czy okolica rośnie? ?
stabilna
Ludność -0,1%
Saldo migracji 2025 +15 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie suskim

?
7 761 zł+133,5%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
7 835 zł+149,7%
Wynagrodzenie vs Polska?
82,8%+2,7
Stopa bezrobocia?
5,1%-2,9
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
2,5%-2,6

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Budzów

?
8 807 -0,1%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
4 421+0,4%
Kobiety?
4 386-0,5%
Wiek
0-14 lat?
1 562-7,6%
15-29 lat?
1 772-13,2%
30-44 lata?
1 930-0,8%
45-64 lata?
2 202+6,4%
65+?
1 341+25,6%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Budzów przybyło 15 osób przez migracje w 2025 r.

?
+15 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
1,7
Migracje wewnętrzne na 1000?
1,7+1,1
Migracje zagraniczne na 1000?
0,0
Zameldowania?
74
Wymeldowania?
59

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie suskim

?
15,4+3,5
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
4,1+1,0
Wodociąg?
57+14,0%
Kanalizacja?
2 796+17 375,0%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
04.11.2025 869, Budzów Budynek 1_BUD 1 120 000 zł 13 323 zł/m² ? 84,1 m² ?
15.02.2024 852, Budzów Budynek 1_BUD 106 700 zł 917 zł/m² ? 116,4 m² ?
15.02.2024 852, Budzów Budynek 2_BUD 106 700 zł 2 813 zł/m² ? 37,9 m² ?
17.07.2023 359, Palcza Budynek 1_BUD Udziały wymagają uwagi ? 179 000 zł 3 042 zł/m² ? 58,8 m² ?
07.09.2022 Glinnik Budynek 2_BUD 260 000 zł 4 643 zł/m² ? 56,0 m² ?
07.09.2022 Glinnik Budynek 3_BUD 260 000 zł 5 417 zł/m² ? 48,0 m² ?
07.09.2022 Glinnik Budynek 1_BUD 260 000 zł 2 000 zł/m² ? 130,0 m² ?
05.05.2022 329, Budzów Budynek 1_BUD 190 000 zł
05.05.2022 329, Budzów Budynek 2_BUD 190 000 zł 2 610 zł/m² ? 72,8 m² ?
05.05.2022 329, Budzów Budynek 1_BUD 190 000 zł 1 589 zł/m² ? 119,6 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie suskim