Działki budowlane · Ceny transakcyjne
Młynarze
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
79 500zł
Mediana powierzchni ?
1 065,0m²
Liczba transakcji ?
11
- 5 grudnia 2023 – 5 grudnia 2025 · 11 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMłynarze to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 159 transakcji.
Działki budowlane: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni 1 065,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Działki budowlane Niska próba | 11 | brak danych | 79 500 zł | 1 065,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 30 | brak danych | 80 000 zł | 5 240,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 12 | brak danych | 21 000 zł | 2 500,0 m² |
| Budynki Niska próba | 8 | 2 245 zł/m² | 195 000 zł | 99,2 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Młynarze; część danych: powiat makowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −5 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie makowskim w 2025 roku: 8 199 zł miesięcznie. To 87,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Młynarze mieszkało 1 587 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 5 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 16,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie makowskim 14,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 640 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 15,8 do 14,1.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie makowskim w 2025 roku: 16,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 20,7% do 16,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 654 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 195,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,7 do 2,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 199 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
12 654 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
16,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
9,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
1 587osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
814osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
773osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
254osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
275osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
340osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
409osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
309osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−5 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
8
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
13
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,1
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
1 201
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
0
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Działki budowlane
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 7 października 2025 | Młynarze Działka 94/7 | 74 000 zł | 48 zł/m² ? | 1 545,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 września 2025 | Młynarze Działka 335/4 | 30 000 zł | 57 zł/m² ? | 525,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 28 lipca 2025 | Modzele Działka 8/11 | 92 000 zł | 86 zł/m² ? | 1 073,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 28 lipca 2025 | Modzele Działka 8/12 | 92 000 zł | 86 zł/m² ? | 1 073,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 28 lipca 2025 | Modzele Działka 8/13 | 92 000 zł | 86 zł/m² ? | 1 073,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 28 lipca 2025 | Modzele Działka 8/14 | 92 000 zł | 86 zł/m² ? | 1 074,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 3 kwietnia 2025 | Modzele Działka 8/4 | 40 000 zł | 39 zł/m² ? | 1 034,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 18 grudnia 2024 | Młynarze Działka 100/8 | 105 000 zł | 105 zł/m² ? | 1 000,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 18 grudnia 2024 | Młynarze Działka 100/9 | 105 000 zł | 105 zł/m² ? | 1 000,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 8 sierpnia 2024 | Modzele Działka 8/2 | 30 000 zł | 25 zł/m² ? | 1 190,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych