Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Narol
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 25 sierpnia 2021 – 25 sierpnia 2023 · 3 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2023 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNarol to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 13 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Narol; część danych: powiat lubaczowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 130 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 157 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 803 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 805 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubaczowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 13
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −34 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubaczowskim w 2025 roku: 7 805 zł miesięcznie. To 83,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 130 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Narol mieszkało 7 381 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 34 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubaczowskim 6,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 458 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubaczowskim w 2025 roku: 10,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 10,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 126 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 184,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,3 do 1,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 805 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 126 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 381osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 789osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 592osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
887osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 263osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 432osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 129osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 670osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−34 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−5,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,7
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
57
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
91
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
6,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 637
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 297
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25 sierpnia 2023 |
Krupiec
Lokal
|
200 000 zł | 3 093 zł/m² ? | 64,7 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 14 grudnia 2021 |
Piaski
Lokal
|
153 000 zł | 2 130 zł/m² ? | 71,8 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 8 października 2021 |
Zadymarka
Lokal
|
70 000 zł | 1 370 zł/m² ? | 51,1 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 28 maja 2021 |
Piaski
Lokal
|
130 000 zł | 2 044 zł/m² ? | 63,6 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 27 maja 2021 |
Krupiec
Lokal
|
120 000 zł | 2 312 zł/m² ? | 51,9 m² | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 1 lipca 2020 |
Krupiec
Lokal
|
150 000 zł | 2 975 zł/m² ? | 50,4 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 19 marca 2019 |
Krupiec
Lokal
|
124 500 zł | 2 254 zł/m² ? | 55,2 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 10 października 2018 |
Lipie
Lokal
|
164 000 zł | 2 955 zł/m² ? | 55,5 m² | 1/1 ? | 6 | brak danych |
| 8 sierpnia 2018 |
Lipie
Lokal
|
195 000 zł | 2 157 zł/m² ? | 90,4 m² | 1/1 ? | 8 | brak danych |
| 13 czerwca 2018 |
Piaski
Lokal
|
80 000 zł | 1 463 zł/m² ? | 54,7 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” na rynku wtórnym w gminie Narol
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Narol?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Narol wynosi brak danych/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Narol?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Narol rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Narol rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2023, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2023. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych