Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Sędziszów Małopolski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 27 sierpnia 2024 – 27 sierpnia 2026 · 1 akt notarialny
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 16 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSędziszów Małopolski to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 091 transakcji.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 88 | 102 zł/m² | 117 500 zł | 892,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 293 | 19 zł/m² | 25 000 zł | 1 300,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 22 | 5 zł/m² | 16 350 zł | 2 100,0 m² |
| Budynki Niska próba | 75 | 4 504 zł/m² | 440 000 zł | 96,7 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Sędziszów Małopolski - Obszar Wiejski | 1 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 6 | 4 168 zł/m² | −14,5% | Niska próba |
| 2021 | 15 | 4 876 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Sędziszów Małopolski; część danych: powiat ropczycko-sędziszowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 233 600 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 586 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 851 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 933 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat ropczycko-sędziszowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 30
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +1,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +41 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ropczycko-sędziszowskim w 2025 roku: 7 933 zł miesięcznie. To 84,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 135,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 233 600 zł — z 29 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 29 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Sędziszów Małopolski mieszkały 23 843 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 1,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 41 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 16,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie ropczycko-sędziszowskim 8,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ropczycko-sędziszowskim w 2025 roku: 11,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,0% do 11,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 6 942 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 146,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,4 do 5,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 933 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
6 942 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
23 843osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
11 722osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
12 121osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
3 910osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
4 086osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
5 248osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
6 206osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
4 393osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+41 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
1,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
1,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
242
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
201
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
8,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
22 545
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
16 176
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 maja 2026 | 2C, Góra Ropczycka Lokal 10 | 305 000 zł | 5 495 zł/m² ? | 55,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 5 lipca 2024 | 1B, Góra Ropczycka Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 216 000 zł | 3 949 zł/m² ? | 54,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 10 maja 2024 | 2C, Góra Ropczycka Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 285 000 zł | 3 153 zł/m² ? | 90,4 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 27 marca 2024 | 1B, Góra Ropczycka Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 137 000 zł | 2 505 zł/m² ? | 54,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 29 grudnia 2023 | Węglowskiego 21J, Sędziszów Małopolski Lokal 1E | 390 000 zł | 6 441 zł/m² ? | 60,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 6 października 2022 | Osiedle Młodych 2, Sędziszów Małopolski Lokal 12 | 200 000 zł | 3 984 zł/m² ? | 50,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 5 października 2022 | 1A, Góra Ropczycka Lokal 1 | 245 000 zł | 4 352 zł/m² ? | 56,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 27 września 2022 | Osiedle Młodych Lokal 15 | 170 000 zł | 3 864 zł/m² ? | 44,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
| 12 lipca 2022 | Osiedle Młodych Lokal 23 | 500 000 zł | 9 030 zł/m² ? | 55,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 13 kwietnia 2022 | Osiedle Młodych Lokal 5 | 134 000 zł | 3 095 zł/m² ? | 43,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji w powiecie ropczycko-sędziszowskim
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Sędziszów Małopolski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Sędziszów Małopolski wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Sędziszów Małopolski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Sędziszów Małopolski rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Sędziszów Małopolski nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 16 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 16 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych