Budynki · Ceny transakcyjne
Radomyśl nad Sanem
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 794zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
118 500zł
Mediana powierzchni ?
81,2m²
Liczba transakcji ?
25
- 17 czerwca 2024 – 17 czerwca 2026 · 25 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRadomyśl nad Sanem to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 483 transakcje.
Budynki: 25 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 794 zł/m², a mediana powierzchni 81,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Działki budowlane Niska próba | 25 | 65 zł/m² | 85 500 zł | 1 135,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 138 | 4 zł/m² | 18 000 zł | 2 760,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 17 | 23 zł/m² | 30 000 zł | 1 594,0 m² |
| Budynki Niska próba | 25 | 1 794 zł/m² | 118 500 zł | 81,2 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Radomyśl nad Sanem; część danych: powiat stalowowolski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −3 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie stalowowolskim w 2025 roku: 8 255 zł miesięcznie. To 88,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 126,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Radomyśl nad Sanem mieszkało 7 165 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 3 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie stalowowolskim 13,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 18,4 do 13,0.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie stalowowolskim w 2025 roku: 6,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,6% do 6,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 092 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 191,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,6 do 2,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 255 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 092 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 165osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 505osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 660osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 020osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 171osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 571osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 899osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 504osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−3 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
62
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
65
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,0
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 950
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 172
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17 czerwca 2026 | 71, Wola Rzeczycka Budynek 579 | brak danych | brak danych | 70,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 17 czerwca 2026 | 71, Wola Rzeczycka Budynek 578 | brak danych | brak danych | 81,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 5 czerwca 2026 | 32, Nowiny Budynek 375 | brak danych | brak danych | 105,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 5 czerwca 2026 | 32, Nowiny Budynek 376 | brak danych | brak danych | 35,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 5 czerwca 2026 | 32, Nowiny Budynek 377 | brak danych | brak danych | 86,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 5 czerwca 2026 | 32, Nowiny Budynek 378 | brak danych | brak danych | 83,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 5 czerwca 2026 | 32, Nowiny Budynek 379 | brak danych | brak danych | 32,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 22 maja 2026 | 174, Antoniów Budynek 132 | brak danych | brak danych | 137,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 22 maja 2026 | 174, Antoniów Budynek 133 | brak danych | brak danych | 145,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 kwietnia 2026 | 137, Dąbrowa Rzeczycka Budynek 307 | 380 000 zł | 11 106 zł/m² ? | 34,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych