Budynki · Ceny transakcyjne
Rychwał
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 17 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 841zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
350 000zł
Mediana powierzchni ?
95,4m²
Liczba transakcji ?
17
- 22 maja 2024 – 22 maja 2026 · 17 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRychwał to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 101 transakcji.
Budynki: 17 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 841 zł/m², a mediana powierzchni 95,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 25 | 40 zł/m² | 55 250 zł | 1 106,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 37 | 6 zł/m² | 50 000 zł | 4 559,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | brak danych | 192 500 zł | 5 224,5 m² |
| Budynki Niska próba | 17 | 2 841 zł/m² | 350 000 zł | 95,4 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Rychwał; część danych: powiat koniński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 83 016 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 458 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 62 669 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 177 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat koniński
- Liczba mieszkań w próbie
- 18
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −5,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −24 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 roku: 7 177 zł miesięcznie. To 76,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 116,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 83 016 zł — z 18 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 18 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Rychwał mieszkało 7 910 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 5,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 24 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie konińskim 9,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 roku: 9,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 806 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 212,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,8 do 2,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 177 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 806 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
76,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 910osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 931osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 979osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 174osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 407osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 676osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 154osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 499osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−24 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
54
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
78
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 370
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 005
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 kwietnia 2026 | 35, Biała Panieńska Budynek 101 | 390 000 zł | 2 908 zł/m² ? | 134,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 kwietnia 2026 | 35, Biała Panieńska Budynek 98 | 390 000 zł | 1 429 zł/m² ? | 273,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 kwietnia 2026 | 35, Biała Panieńska Budynek 99 | 390 000 zł | 2 302 zł/m² ? | 169,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 kwietnia 2026 | Żurawin 12c, Rychwał Budynek 105 | 320 000 zł | 2 496 zł/m² ? | 128,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 kwietnia 2026 | Franki Budynek 27 | 350 000 zł | 2 745 zł/m² ? | 127,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 kwietnia 2026 | Franki Budynek 28 | 350 000 zł | 8 855 zł/m² ? | 39,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 23 marca 2026 | 37B, Kuchary Kościelne Budynek 202 | 700 000 zł | 4 126 zł/m² ? | 169,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 stycznia 2026 | 32, Dąbroszyn Budynek 173 | 400 000 zł | 2 536 zł/m² ? | 157,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 stycznia 2026 | 32, Dąbroszyn Budynek 190 | 400 000 zł | 4 658 zł/m² ? | 85,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 stycznia 2026 | 32, Dąbroszyn Budynek 452 | 400 000 zł | 20 664 zł/m² ? | 19,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w gminie Rychwał
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych