Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Łabiszyn - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 19 lutego 2024 – 19 lutego 2026 · 2 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import 3 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŁabiszyn - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 276 transakcji.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 10 | 57 zł/m² | 56 110 zł | 957,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 346 | 59 zł/m² | 69 500 zł | 1 104,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 67 | 3 960 zł/m² | 460 000 zł | 120,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 1 | brak danych | za mała próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2020 | 9 | 1 819 zł/m² | +292,0% | Niska próba |
| 2019 | 7 | 464 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat żniński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 82 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 711 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 389 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 754 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat żniński
- Liczba mieszkań w próbie
- 47
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +18,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +106 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żnińskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 82 500 zł — z 43 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 6 433 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 18,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 106 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 17,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,4%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie żnińskim 33,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żnińskim w 2025 roku: 10,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,0% do 10,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 11,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 5,4 do 11,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 754 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 433osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 251osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 182osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 124osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 161osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 530osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 648osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
970osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+106 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
16,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
16,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
176
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
70
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
33,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
11,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 037
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 671
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23 maja 2024 | 12, Jabłowo Pałuckie Lokal 1 | 60 000 zł | 1 210 zł/m² ? | 49,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 26 kwietnia 2024 | 76, Nowe Dąbie Lokal 19 | 125 000 zł | 2 294 zł/m² ? | 54,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 29 grudnia 2023 | Smerzyn 56, Załachowo Lokal 2 | 82 500 zł | 2 236 zł/m² ? | 36,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 27 grudnia 2023 | 12, Rzywno Lokal 2 | 52 200 zł | 1 027 zł/m² ? | 50,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 7 sierpnia 2023 | Smerzyn 58, Załachowo Lokal 2 | 155 000 zł | 2 132 zł/m² ? | 72,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 6 października 2022 | 34, Lubostroń Lokal 14 Udziały wymagają uwagi ? | 150 000 zł | 119 651 zł/m² ? | 1,3 m² ? | 76/2140 ? | 2 | 2 |
| 11 sierpnia 2022 | 34, Lubostroń Lokal 9 Udziały wymagają uwagi ? | 180 000 zł | 80 974 zł/m² ? | 2,2 m² ? | 101/2140 ? | 3 | 3 |
| 29 czerwca 2022 | 39, Ojrzanowo Lokal 6 Udziały wymagają uwagi ? | 115 000 zł | 13 298 zł/m² ? | 8,6 m² ? | 6530/37981 ? | 3 | brak danych |
| 27 kwietnia 2022 | 30, Lubostroń Lokal 16 | 200 000 zł | 4 246 zł/m² ? | 47,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 11 marca 2022 | 12, Jabłowo Pałuckie Lokal 2 | 20 000 zł | 340 zł/m² ? | 58,9 m² ? | brak danych | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Łabiszyn - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Łabiszyn - obszar wiejski wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Łabiszyn - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Łabiszyn - obszar wiejski?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Łabiszyn - obszar wiejski rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Łabiszyn - obszar wiejski nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to luty 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Import: 3 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych