Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Strzelce Krajeńskie - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 21 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 934zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
115 000zł
Mediana powierzchni ?
47,4m²
Liczba transakcji ?
21
- 28 sierpnia 2024 – 28 sierpnia 2026 · 21 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaStrzelce Krajeńskie - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 474 transakcje.
Mieszkania: 21 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 934 zł/m², a mediana powierzchni 47,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 21 | 2 934 zł/m² | 115 000 zł | 47,4 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 26 | 54 zł/m² | 87 000 zł | 1 534,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 67 | 15 zł/m² | 26 600 zł | 2 035,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 36 | brak danych | brak danych | 80,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 8 | 2 806 zł/m² | 87 500 zł | Niska próba |
| 3 izby | 12 | 2 625 zł/m² | 127 001 zł | Niska próba |
| 4 izby | 12 | 3 253 zł/m² | 180 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 15 | 2 955 zł/m² | +0,4% | Niska próba |
| 2025 | 16 | 2 944 zł/m² | +31,8% | Niska próba |
| 2024 | 16 | 2 234 zł/m² | −12,9% | Niska próba |
| 2023 | 14 | 2 565 zł/m² | +16,3% | Niska próba |
| 2022 | 18 | 2 206 zł/m² | +22,0% | Niska próba |
| 2021 | 21 | 1 808 zł/m² | +25,7% | Niska próba |
| 2020 | 21 | 1 438 zł/m² | −10,0% | Niska próba |
| 2019 | 20 | 1 597 zł/m² | +15,4% | Niska próba |
| 2018 | 12 | 1 384 zł/m² | +11,8% | Niska próba |
| 2017 | 24 | 1 238 zł/m² | +3,3% | Niska próba |
| 2016 | 13 | 1 199 zł/m² | bez zmian | Niska próba |
| 2015 | 21 | 1 199 zł/m² | −7,0% | Niska próba |
| 2014 | 24 | 1 289 zł/m² | +20,5% | Niska próba |
| 2013 | 17 | 1 070 zł/m² | −35,0% | Niska próba |
| 2012 | 11 | 1 646 zł/m² | +18,5% | Niska próba |
| 2011 | 15 | 1 389 zł/m² | +4,7% | Niska próba |
| 2010 | 16 | 1 327 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat strzelecko-drezdenecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 80 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 577 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 024 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 954 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat strzelecko-drezdenecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 224
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −13,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −31 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzelecko-drezdeneckim w 2025 roku: 7 954 zł miesięcznie. To 84,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 123,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 80 000 zł — z 223 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 261 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 31 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie strzelecko-drezdeneckim 23,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie strzelecko-drezdeneckim w 2025 roku: 11,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 11,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,8 do 3,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 954 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
8,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 261osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 160osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 101osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
811osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 057osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 290osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 778osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 325osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−31 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−1,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
63
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
94
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
23,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 095
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 077
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27 sierpnia 2026 |
33, Brzoza
Lokal
|
75 000 zł | 1 503 zł/m² ? | 49,9 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 3 sierpnia 2026 |
Lipowa 11, Bobrówko
Lokal
|
350 000 zł | 3 638 zł/m² ? | 96,2 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 22 lipca 2026 |
72, Ogardy
Lokal
|
180 000 zł | 2 341 zł/m² ? | 76,9 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 22 lipca 2026 |
Bobrówko
Lokal
|
177 000 zł | 2 955 zł/m² ? | 59,9 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 21 lipca 2026 |
23, Wielisławice
Lokal
|
190 000 zł | 3 442 zł/m² ? | 55,2 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 15 lipca 2026 |
Słoneczna 9, Tuczno
Lokal
|
70 000 zł | 2 414 zł/m² ? | 29,0 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 17 czerwca 2026 |
Słoneczna 1, Tuczno
Lokal
|
160 000 zł | 2 807 zł/m² ? | 57,0 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 12 czerwca 2026 |
Słoneczna 5, Tuczno
Lokal
|
200 000 zł | 4 124 zł/m² ? | 48,5 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 1 czerwca 2026 | 40 000 zł | 1 028 zł/m² ? | 38,9 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych | |
| 18 maja 2026 |
52, Bronowice
Lokal
|
206 000 zł | 3 829 zł/m² ? | 53,8 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Strzelce Krajeńskie - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Strzelce Krajeńskie - obszar wiejski wynosi 2 934 zł/m² na podstawie 21 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Strzelce Krajeńskie - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 115 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Strzelce Krajeńskie - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Strzelce Krajeńskie - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 934 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych