Budynki
Lubsko - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
8 782 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
475 000 zł
Mediana metrażu
47,9 m²
Liczba transakcji
18
Ostatnie 24 miesięcy · 18 aktów notarialnych
Opis obszaru
Lubsko - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 58 transakcji.
Budynki: 18 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 8 782 zł/m², a mediana metrażu 47,9 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 22 | 5 595 zł/m² | 335 000 zł | 61,6 m² |
| Działki budowlane | 6 | — | 180 290 zł | 1 240,0 m² |
| Działki rolne | 11 | — | 70 000 zł | 10 609,0 m² |
| Działki pozostałe | 2 | — | — | 11 087,0 m² |
| Budynki | 18 | 8 782 zł/m² | 475 000 zł | 47,9 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: powiat żarskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żarskim w 2025 r.: 8 641 zł miesięcznie. To 92,1% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 132,7%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 335 000 zł — z 22 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkały 12 543 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 12,5%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 27 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,4%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie żarskim 20,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 24,7 do 20,2.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żarskim w 2025 r.: 6,3%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 9,7% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,3 do 1,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 335 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 5 595 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 61,6 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 6 220 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 641 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat żarski
- Liczba mieszkań w próbie
- 22
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żarskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy ubyło 27 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie żarskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Budynki
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.11.2025 | Kilińskiego, Lubsko Budynek 160_BUD | — | — | 18,8 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 04.11.2025 | Artyleryjska 2, Lubsko Budynek 20_BUD | — | — | 70,5 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 04.11.2025 | Artyleryjska 2, Lubsko Budynek 21_BUD | — | — | 31,5 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 04.11.2025 | Artyleryjska 2, Lubsko Budynek 22_BUD | — | — | 18,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 04.11.2025 | Artyleryjska 2, Lubsko Budynek 23_BUD | — | — | 12,9 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 31.10.2025 | Budziszyńska 9, Lubsko Budynek 96_BUD | — | — | 60,1 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 21.10.2025 | Kolejowa 15, Lubsko Budynek 591_BUD | — | — | 141,4 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 21.10.2025 | Kolejowa 15, Lubsko Budynek 592_BUD | — | — | 32,1 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 10.10.2025 | Warszawska 20, Lubsko Budynek 160_BUD | — | — | 166,2 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 10.10.2025 | Warszawska 20, Lubsko Budynek 161_BUD | — | — | 17,5 m² ? | 1/1 ? | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.