Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Lubsko
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 22 akty notarialne. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 595zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
335 000zł
Mediana powierzchni ?
61,6m²
Liczba transakcji ?
22
- 22 grudnia 2023 – 22 grudnia 2025 · 22 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · import 14 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLubsko to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 117 transakcji.
Mieszkania: 22 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 595 zł/m², a mediana powierzchni 61,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 22 | 5 595 zł/m² | 335 000 zł | 61,6 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 13 | brak danych | brak danych | 1 592,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 43 | brak danych | 68 500 zł | 9 600,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 5 175,0 m² |
| Budynki Niska próba | 38 | brak danych | brak danych | 85,6 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 13 | 5 720 zł/m² | 374 400 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 7 | 4 685 zł/m² | 305 000 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 11 | 5 720 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 11 | 4 685 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Lubsko - miasto | 22 | 5 595 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22 | 5 595 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lubsko; część danych: powiat żarski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 335 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 595 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 61,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 615 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 637 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat żarski
- Liczba mieszkań w próbie
- 22
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −31 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żarskim w 2025 roku: 8 637 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 132,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 335 000 zł — z 22 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 22 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubsko mieszkały 16 874 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 31 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie żarskim 23,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żarskim w 2025 roku: 6,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,7% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 748 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 106,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,8 do 1,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 637 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 748 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
92,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
16 874osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
8 201osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
8 673osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 064osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 709osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 537osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
4 736osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 828osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−31 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
175
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
206
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
23,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
16 575
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
12 062
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22 grudnia 2025 | Wrocławska 20A, Lubsko Lokal 6 | 168 460 zł | 2 939 zł/m² ? | 57,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 17 grudnia 2025 | Dworzec Towarowy 5, Lubsko Lokal 6 | 140 000 zł | 2 294 zł/m² ? | 61,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 16 grudnia 2025 | Krakowskie Przedmieście 4A, Lubsko Lokal 10 | 180 000 zł | 1 564 zł/m² ? | 115,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 12 grudnia 2025 | Wrocławska 81, Lubsko Lokal 30 | 225 000 zł | 5 319 zł/m² ? | 42,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 12 grudnia 2025 | Urocza 3, Lubsko Lokal 3 | 305 000 zł | 4 685 zł/m² ? | 65,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 5 grudnia 2025 | Henryka Sucharskiego 1-6, Lubsko Lokal 101 | 335 000 zł | 5 707 zł/m² ? | 58,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 4 grudnia 2025 | Krakowskie Przedmieście 35, Lubsko Lokal 3 | 250 000 zł | 4 700 zł/m² ? | 53,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 28 listopada 2025 | Przemysłowa 41A-41C, Lubsko Lokal 14 | 190 000 zł | 5 444 zł/m² ? | 34,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 26 listopada 2025 | Warszawska 36, Lubsko Lokal 6 | 79 100 zł | 2 257 zł/m² ? | 35,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 6 października 2025 | Platanowa 5, Lubsko Lokal 6 Udziały wymagają uwagi ? | 417 500 zł | 5 595 zł/m² ? | 74,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Lubsko
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Lubsko?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Lubsko wynosi 5 595 zł/m² na podstawie 22 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Lubsko?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 61,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 335 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Lubsko?
Mediana ceny wynosi 5 720 zł/m² na rynku pierwotnym i 4 685 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Lubsko rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Lubsko nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 595 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to grudzień 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 14 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Import: 14 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych