Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Brody

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

0811033

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 4 grudnia 2023 – 4 grudnia 2025 · 2 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · import 14 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Brody to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 30 transakcji.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 9 brak danych brak danych 1 977,0 m²
Działki rolne Niska próba 8 brak danych brak danych 2 372,5 m²
Działki pozostałe Niska próba 6 brak danych brak danych 562,5 m²
Budynki Niska próba 6 brak danych brak danych 73,6 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
4 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba
5 pokoi 1 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Brody - obszar wiejski 2 brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Brody; część danych: powiat żarski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −1,6%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −12 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żarskim w 2025 roku: 8 637 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 132,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Brody mieszkało 3 049 osób. Od 2024 roku liczba mieszkańców spadła o 1,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 12 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie żarskim 23,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żarskim w 2025 roku: 6,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,7% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 719 zł na mieszkańca. Od 2024 roku dochody wzrosły o 24%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2024 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 1,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 637 złmiesięcznie

    +132,6%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 719 złrocznie

    +24,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    92,2%

    +2,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,3%

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,3%

    +0,6

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 049osób

    −1,6%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 513osób

    −1,5%49,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 536osób

    −1,7%50,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    398osób

    −5,2%13,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    533osoby

    −1,3%17,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    668osób

    −3,7%21,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    844osoby

    +0,1%27,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    606osób

    +0,7%19,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −12 osób

    bez zmian

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −3,9

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −4,6

    −0,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,7

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    50

    +56,3%

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    62

    +40,9%

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    23,4

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,6

    +0,6

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    2 804

    −1,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    1 531

    −1,5%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    18 sierpnia 2025 21, Grodziszcze Lokal Udziały wymagają uwagi ? 255 000 zł 3 278 zł/m² ? 77,8 m² ? 1/1 ? 5 brak danych
    28 marca 2025 49, Datyń Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 9 800 zł 1 120 zł/m² ? 8,8 m² ? 1/8 ? 4 brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Brody

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Brody?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Brody wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Brody?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Brody rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Brody nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to grudzień 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 14 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Import: 14 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych