Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Rawa Mazowiecka - gmina wiejska
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 14 maja 2024 – 14 maja 2026 · 0 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRawa Mazowiecka - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 874 transakcje.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 46 | 33 zł/m² | 125 000 zł | 3 624,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 135 | 26 zł/m² | 91 500 zł | 3 500,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 9 | brak danych | brak danych | 410,0 m² |
| Budynki Niska próba | 33 | brak danych | brak danych | 68,5 m² |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 1 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Rawa Mazowiecka; część danych: powiat rawski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 87 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 632 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 297 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 865 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat rawski
- Liczba mieszkań w próbie
- 12
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −1,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +4 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie rawskim w 2025 roku: 7 865 zł miesięcznie. To 83,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 87 000 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Rawa Mazowiecka mieszkało 8 565 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 1,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 4 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie rawskim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 914 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie rawskim w 2025 roku: 3,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,7% do 3,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 077 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 158,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,6 do 4,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 865 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 077 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
8 565osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 294osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 271osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 253osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 525osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 732osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 461osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 594osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+4 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
91
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
87
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
8 564
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
781
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 stycznia 2025, 32,3 m²
14, Rossocha
130 000 złCena za metr kwadratowy: 4 025 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,3 m²
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2024, 35,3 m²
5, Rossocha
115 000 złCena za metr kwadratowy: 3 258 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 2 izby
- udziały wymagają uwagi
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 listopada 2023, 39,2 m²
3, Ścieki
55 000 złCena za metr kwadratowy: 1 403 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,2 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lipca 2023, 64,4 m²
15, Rossocha
170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 640 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,4 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 marca 2023, 64,7 m²
15, Rossocha
235 000 złCena za metr kwadratowy: 3 632 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,7 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 czerwca 2022, 54,9 m²
13, Rossocha
100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 821 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,9 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 grudnia 2021, 48,15 m²
14, Rossocha
135 000 złCena za metr kwadratowy: 2 804 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,15 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 grudnia 2021, 53,6 m²
15, Rossocha
225 000 złCena za metr kwadratowy: 4 198 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,6 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 sierpnia 2021, 51,3 m²
15, Rossocha
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 119 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 czerwca 2021, 29,6 m²
3, Rossocha
20 000 złCena za metr kwadratowy: 676 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,6 m²
- 2 izby
- poza medianami cen
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Rawa Mazowiecka - gmina wiejska?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Rawa Mazowiecka - gmina wiejska wynosi brak danych/m² na podstawie 0 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Rawa Mazowiecka - gmina wiejska?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Rawa Mazowiecka - gmina wiejska rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Rawa Mazowiecka - gmina wiejska rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych