Miasto · Ceny transakcyjne
Zapolice
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 15 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Od 1 lipca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 20 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
3 735zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
250 000zł
Mediana powierzchni użytkowej ?
91,5m²
Liczba transakcji ?
19
- 1 lipca 2024 – 1 lipca 2026 · 19 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
20
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
430 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
2 043m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
1kondygnacja
W 9 z 14 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaZapolice - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 061 transakcji.
Budynki: 19 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 3 735 zł/m². Od 1 lipca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 20 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 430 000 zł, a mediana powierzchni działek 2 043 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 148 | 37 zł/m² | 79 000 zł | 1 977,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 19 | 3 735 zł/m² | 250 000 zł | 91,5 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Zapolice; część danych: powiat zduńskowolski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 172 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 710 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 025 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 709 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat zduńskowolski
- Liczba mieszkań w próbie
- 8
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +9,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +59 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie zduńskowolskim w 2025 roku: 7 709 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 172 500 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Zapolice mieszkało 5 557 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 9,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 59 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,8%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie zduńskowolskim 9,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 688 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie zduńskowolskim w 2025 roku: 8,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,6% do 8,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 482 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 204,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 6,7 do 5,2.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 709 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 482 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 557osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 803osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 754osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
878osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
910osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 271osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 529osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
969osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+59 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
10,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
10,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
113
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
54
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 451
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 797
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 23 maja 2024, 64 m²
Sosnowa 8, Marżynek
470 000 złCena za metr kwadratowy: 7 344 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64 m²
Sprzedaż budynku, 5 czerwca 2023, 24,8 m²
Zapolice
20 000 złCena za metr kwadratowy: 806 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 24,8 m²
Sprzedaż budynku, 15 września 2022, 116,67 m²
Ogrodowa 8, Swędzieniejewice
666 000 złCena za metr kwadratowy: 5 708 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 116,67 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 30 marca 2022, 116,67 m²
Swędzieniejewice
596 000 złCena za metr kwadratowy: 5 108 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 116,67 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 9 grudnia 2021, 63,31 m²
Sosnowa 20, Marżynek
445 000 złCena za metr kwadratowy: 7 029 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,31 m²
Sprzedaż budynku, 5 października 2021, 116,67 m²
Ogrodowa 7, Swędzieniejewice
580 000 złCena za metr kwadratowy: 4 971 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 116,67 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 28 września 2020, 110 m²
27B, Świerzyny
390 000 złCena za metr kwadratowy: 3 545 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 110 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych