Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Liw - gmina wiejska

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

143304_2

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 6 marca 2024 – 6 marca 2026 · 2 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: marzec 2026 · import 25 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Liw - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 469 transakcji.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 1 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 152 7 zł/m² 74 500 zł 5 035,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 11 9 zł/m² 5 000 zł 1 500,0 m²
Budynki 46 2 287 zł/m² 207 500 zł 78,6 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba
3 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 2 brak danych za mała próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Liw; część danych: powiat węgrowski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −6,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +11 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie węgrowskim w 2025 roku: 8 221 zł miesięcznie. To 87,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 151,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Liw mieszkało 7 009 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 11 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 16,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie węgrowskim 12,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 982 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie węgrowskim w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 871 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 150%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,8 do 2,1.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 221 złmiesięcznie

    +151,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 871 złrocznie

    +150,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,7%

    +8,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,5%

    −5,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,6%

    −4,7

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    7 009osób

    −6,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 525osób

    −7,4%50,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 484osoby

    −6,5%49,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 120osób

    −1,4%16,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 181osób

    −28,9%16,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 421osób

    −8,2%20,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 845osób

    −6,3%26,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 442osoby

    +18,7%20,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +11 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    1,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    1,6

    +5,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    83

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    72

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,6

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,1

    −0,7

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    5 483

    −2,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 288

    +53,1%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    4 listopada 2025 Zawadzka 10, Liw Lokal 942;3 65 813 zł 1 621 zł/m² ? 40,6 m² ? 1/1 ? 2 2
    9 września 2025 Zawadzka 9, Liw Lokal 941;8 93 606 zł 1 753 zł/m² ? 53,4 m² ? 1/1 ? 3 2
    27 kwietnia 2022 Ruchna Lokal 5 25 000 zł 627 zł/m² ? 39,9 m² ? 1/1 ? 2 2

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Liw - gmina wiejska

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Liw - gmina wiejska?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Liw - gmina wiejska wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Liw - gmina wiejska?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Liw - gmina wiejska rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Liw - gmina wiejska nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to marzec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 25 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: marzec 2026. Import: 25 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych