Jednostka ewidencyjna
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Jadów - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
3 016 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
380 000 zł
Mediana metrażu
126,0 m²
Liczba transakcji
1
Ostatnie 24 miesięcy · 1 akt notarialny
Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2025 · import: 16 sierpnia 2026
Opis obszaru
Jadów - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 transakcje.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za m² wynosi 3 016 zł/m², a mediana metrażu 126,0 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 2 | 3 457 zł/m² | 292 500 zł | 89,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%.
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² | Mediana ceny całkowitej | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 3 pokoje | 1 | 3 016 zł/m² | 380 000 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² |
|---|---|---|
| Rynek wtórny | 1 | 3 016 zł/m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: powiat wołomińskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wołomińskim w 2025 r.: 8 843 zł miesięcznie. To 94,3% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 143,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 292 500 zł — z 2 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 2 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 6 039 osób. Od 2023 r. liczba mieszkańców spadła o 1,8%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 14 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,0%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie wołomińskim 20,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 8 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 22,9 do 20,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wołomińskim w 2025 r.: 6,3%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 13,2% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2023 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 6,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 7,1 do 6,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 292 500 zł
- Mediana ceny za m²
- 3 457 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 89,3 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 6 358 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 843 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wołomiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 2
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wołomińskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy przybyło 14 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie wołomińskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.06.2025 | Kuracyjna 13 lok. 2, Borzymy Lokal - | 380 000 zł | 3 016 zł/m² ? | 126,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 02.03.2022 | Leśna 1A lok. 2, Urle Lokal - | 205 000 zł | 3 897 zł/m² ? | 52,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Jadów - obszar wiejski wynosi 3 016 zł/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Mieszkanie o medianowej powierzchni 126,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 380 000 zł; jest to cena z aktu notarialnego, nie cena ofertowa.
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Jadów - obszar wiejski nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Cena transakcyjna 3 016 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2025, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 16 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.