Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Lubaczów - gmina miejska

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

180901_1

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 20 lipca 2024 – 20 lipca 2026 · 2 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Lubaczów - gmina miejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 288 transakcji.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Biurowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 54 61 zł/m² 69 000 zł 1 046,0 m²
Działki rolne Niska próba 38 5,82 zł/m² 24 000 zł 1 714,5 m²
Działki pozostałe Niska próba 9 85 zł/m² 16 290 zł 171,0 m²
Budynki Niska próba 24 brak danych brak danych 82,9 m²

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 98,1%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 4 brak danych brak danych za mała próba
2 izby 6 4 367 zł/m² 155 000 zł Niska próba
3 izby 28 4 139 zł/m² 203 000 zł Niska próba
4 izby 12 4 981 zł/m² 307 500 zł Niska próba
5 izb 2 brak danych brak danych za mała próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 9 4 645 zł/m² +12,2% Niska próba
2025 32 4 139 zł/m² −9,2% Wiarygodna
2024 20 4 557 zł/m² +25,8% Niska próba
2023 11 3 621 zł/m² −10,0% Niska próba
2022 19 4 023 zł/m² +35,3% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Lubaczów; część danych: powiat lubaczowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    114 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 423 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,0 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 803 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 805 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lubaczowski
    Liczba mieszkań w próbie
    249

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −9,6%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −14 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubaczowskim w 2025 roku: 7 805 zł miesięcznie. To 83,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 114 000 zł — z 249 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubaczów mieszkało 11 125 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 14 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubaczowskim 6,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 458 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubaczowskim w 2025 roku: 10,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 10,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 259 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 131%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,9 do 3,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 805 złmiesięcznie

    +146,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 259 złrocznie

    +131,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    83,3%

    +7,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,6%

    −3,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,7%

    −2,7

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    11 125osób

    −9,6%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    5 261osób

    −10,5%47,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    5 864osoby

    −8,7%52,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 346osób

    −21,7%12,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 620osób

    −33,3%14,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 329osób

    −20,5%20,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 203osoby

    −9,0%28,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 627osób

    +53,8%23,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −14 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −1,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −1,1

    +5,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    106

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    120

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    6,4

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    3,3

    +1,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    11 125

    −9,6%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    10 593

    −8,8%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Izby Piętro
    25 czerwca 2026 140 000 zł 3 592 zł/m² ? 39,0 m² 1/1 ? 3 brak danych
    19 czerwca 2026 160 000 zł 3 320 zł/m² ? 48,2 m² 1/1 ? 3 brak danych
    22 maja 2026 285 000 zł 4 645 zł/m² ? 61,4 m² 1/1 ? 4 3
    21 maja 2026 300 000 zł 4 979 zł/m² ? 60,3 m² 1/1 ? 4 4
    15 kwietnia 2026
    Lubaczów Lokal
    150 000 zł 4 386 zł/m² ? 34,2 m² 1/1 ? 2 brak danych
    20 lutego 2026 206 000 zł 3 829 zł/m² ? 53,8 m² 1/1 ? 3 brak danych
    6 lutego 2026 170 000 zł 8 799 zł/m² ? 19,3 m² 1/1 ? 2 brak danych
    2 lutego 2026 225 000 zł 6 198 zł/m² ? 36,3 m² 1/1 ? 3 brak danych
    15 stycznia 2026 330 000 zł 5 481 zł/m² ? 60,2 m² 1/1 ? 4 brak danych
    23 grudnia 2025 270 000 zł 5 428 zł/m² ? 49,7 m² 1/1 ? 3 5

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Lubaczów - gmina miejska

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Lubaczów - gmina miejska?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Lubaczów - gmina miejska wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Lubaczów - gmina miejska?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Lubaczów - gmina miejska rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Lubaczów - gmina miejska rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych