Przejdź do treści

Miasto · Ceny transakcyjne

Lubaczów

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

180904_2

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Od 9 lipca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 12 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.

Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni użytkowej ?

64,8m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

12

  • 9 lipca 2024 – 9 lipca 2026 · 12 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

12

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

240 000zł

Niska próba

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

2 306m²

Niska próba

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Lubaczów - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 720 transakcji.

Budynki: 12 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 9 lipca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 12 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 240 000 zł, a mediana powierzchni działek 2 306 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 52 41 zł/m² 55 910 zł 1 231,0 m²
Działki rolne 63 3,76 zł/m² 25 500 zł 4 283,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 17 7,86 zł/m² 25 000 zł 5 113,0 m²
Budynki Niska próba 12 brak danych brak danych 64,8 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Lubaczów; część danych: powiat lubaczowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    68 756 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 223 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    61,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 803 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 805 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lubaczowski
    Liczba mieszkań w próbie
    18

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −3,4%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −25 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubaczowskim w 2025 roku: 7 805 zł miesięcznie. To 83,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 68 756 zł — z 18 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 18 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubaczów mieszkały 8 844 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 3,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 25 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubaczowskim 6,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 458 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubaczowskim w 2025 roku: 10,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 10,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 810 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 182%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,6 do 2,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 805 złmiesięcznie

    +146,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 810 złrocznie

    +182,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    83,3%

    +7,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,6%

    −3,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    6,4%

    −4,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    8 844osoby

    −3,4%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    4 441osób

    −3,5%50,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    4 403osoby

    −3,3%49,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 262osoby

    −12,7%14,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 539osób

    −27,0%17,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 052osoby

    −2,1%23,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 484osoby

    +10,4%28,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 507osób

    +19,8%17,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −25 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −2,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −2,9

    −3,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    70

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    95

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    6,4

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,9

    +0,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    8 837

    −3,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    6 150

    +6,1%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Izby Piętro
    29 czerwca 2015
    Mokrzyca Budynki
    302 000 zł 2 538 zł/m² ? 119,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    18 maja 2015
    Krowica Sama Budynki
    50 000 zł 500 zł/m² ? 100,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    25 sierpnia 2014
    Basznia Dolna Budynki
    80 000 zł 500 zł/m² ? 160,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    22 kwietnia 2014
    Karolówka Budynki
    30 000 zł 909 zł/m² ? 33,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    14 czerwca 2013
    Opaka Budynki
    24 000 zł 375 zł/m² ? 64,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    24 maja 2013
    40, Młodów Budynki
    22 000 zł 180 zł/m² ? 122,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w jednostce ewidencyjnej Lubaczów - gmina wiejska

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych