Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Mielec - gmina miejska

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

181101_1

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

0

  • 29 stycznia 2024 – 29 stycznia 2026 · 0 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Mielec - gmina miejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 338 transakcji.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 28 639 zł/m² 592 012 zł 700,0 m²
Działki rolne 160 142 zł/m² 140 000 zł 773,0 m²
Działki pozostałe 87 223 zł/m² 288 882 zł 749,0 m²
Budynki 138 brak danych brak danych 100,4 m²

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 96,3%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 32 8 579 zł/m² 226 531 zł Wiarygodna
2 izby 139 8 018 zł/m² 343 622 zł Wiarygodna
3 izby 261 7 311 zł/m² 400 000 zł Wiarygodna
4 izby 199 5 456 zł/m² 440 000 zł Wiarygodna
5 izb 20 6 536 zł/m² 439 500 zł Niska próba
6 izb 4 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 96,9%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 370 7 546 zł/m² Wiarygodna
Rynek wtórny 289 6 875 zł/m² Wiarygodna

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 22 4 940 zł/m² −27,5% Niska próba
2025 277 6 813 zł/m² −9,9% Wiarygodna
2024 404 7 559 zł/m² +43,1% Wiarygodna
2023 268 5 281 zł/m² +7,2% Wiarygodna
2022 302 4 925 zł/m² −0,5% Wiarygodna

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Mielec; część danych: powiat mielecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    4,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    280 893 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 946 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    53,7 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    69 818 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 051 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat mielecki
    Liczba mieszkań w próbie
    604

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −7,6%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −222 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mieleckim w 2025 roku: 8 051 zł miesięcznie. To 85,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 280 893 zł — z 587 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Mielec mieszkały 56 032 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 222 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mieleckim 11,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie mieleckim w 2025 roku: 6,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,0% do 6,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 391 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 159,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 7,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,6 do 7,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 051 złmiesięcznie

    +127,9%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 391 złrocznie

    +159,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    85,9%

    +0,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,0%

    −5,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,1%

    −3,0

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    56 032osoby

    −7,6%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    26 858osób

    −8,2%47,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    29 174osoby

    −7,1%52,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    7 413osób

    −12,5%13,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    7 639osób

    −31,9%13,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    12 368osób

    −13,0%22,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    14 925osób

    −12,3%26,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    13 687osób

    +40,9%24,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −222 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −3,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −4,4

    −1,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    340

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    562

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    11,6

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    7,1

    +3,5

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    55 347

    −7,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    53 491

    −6,8%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2026, 60 m²

      Asnyka 3, Mielec

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 167 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2026, 47 m²

      Bogusławskiego 4, Mielec

      295 000 złCena za metr kwadratowy: 6 277 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2026, 48,9 m²

      Księdza Skargi 13, Mielec

      299 000 złCena za metr kwadratowy: 6 115 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,9 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2026, 44,01 m²

      Kochanowskiego 1, Mielec

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 090 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,01 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2026, 95,3 m²

      Przed Kanałem

      440 000 złCena za metr kwadratowy: 4 617 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 95,3 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2026, 36,5 m²

      Kochanowskiego 4, Mielec

      195 000 złCena za metr kwadratowy: 5 342 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,5 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 stycznia 2026, 95,3 m²

      Przed Kanałem

      440 000 złCena za metr kwadratowy: 4 617 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 95,3 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 stycznia 2026, 53,2 m²

      Kusocińskiego 15, Mielec

      395 000 złCena za metr kwadratowy: 7 425 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,2 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 stycznia 2026, 89,07 m²

      Borek

      440 000 złCena za metr kwadratowy: 4 940 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 89,07 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2026, 89,07 m²

      Borek

      440 000 złCena za metr kwadratowy: 4 940 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 89,07 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Mielec - gmina miejska?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Mielec - gmina miejska wynosi brak danych/m² na podstawie 0 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Mielec - gmina miejska?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Mielec - gmina miejska?

    Mediana ceny wynosi 7 546 zł/m² na rynku pierwotnym i 6 875 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 96,9%.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Mielec - gmina miejska rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Mielec - gmina miejska wzrosły o 3,4% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych