Jednostka ewidencyjna

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Stąporków - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: jednostka ewidencyjna Stąporków - miasto 260508_4 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

2 876 zł/m²

-35,1% r/r

Mediana ceny całkowitej

140 000 zł

Mediana metrażu

45,1 m²

Liczba transakcji

26

Ostatnie 24 miesięcy · 26 aktów notarialnych

Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 16 sierpnia 2026

Opis obszaru

Stąporków - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 157 transakcji.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 26 2 876 zł/m² 140 000 zł 45,1 m²
Działki budowlane 28 123 zł/m² 49 000 zł 745,0 m²
Działki rolne 20 10 000 zł 1 387,0 m²
Działki pozostałe 3 19 zł/m² 10 000 zł 1 039,0 m²
Budynki 80 1 797 zł/m² 149 000 zł 70,0 m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2022 10 3 241 zł/m² +14,3% Niska próba
2021 13 2 835 zł/m² Niska próba

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat konecki

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie koneckim w 2025 r.: 7 929 zł miesięcznie. To 84,5% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 136,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 140 000 zł — z 26 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkały 4 952 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 16,3%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 27 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 29,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 60,5%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie koneckim 16,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 12,3 do 16,0.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie koneckim w 2025 r.: 11,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,2% do 11,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,0 do 2,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,0 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
140 000 zł
Mediana ceny za m²
2 876 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
45,1 m²
Szacunkowy dochód netto
5 735 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
7 929 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat konecki
Liczba mieszkań w próbie
26
Cena całego mieszkania 140 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 68 818 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 95 143 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -16,3%
Saldo migracji 2025 -27 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie koneckim

?
7 929 zł+136,3%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
84,5%+3,7
Stopa bezrobocia?
11,0%-6,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
6,7%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
4 952 -16,3%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
2 371-16,8%
Kobiety?
2 581-15,8%
Wiek
0-14 lat?
501-35,5%
15-29 lat?
707-29,7%
30-44 lata?
935-33,0%
45-64 lata?
1 352-22,5%
65+?
1 457+46,9%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 27 osób przez migracje w 2025 r.

?
-27 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-5,4
Migracje wewnętrzne na 1000?
-5,4-0,7
Migracje zagraniczne na 1000?
0,0
Zameldowania?
35
Wymeldowania?
62

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie koneckim

?
16,0+3,7
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,2+0,2
Wodociąg?
4 513-14,6%
Kanalizacja?
4 131-15,7%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
29.12.2022 Plac Wolności 12, Stąporków Lokal 24_LOK 150 000 zł 3 099 zł/m² ? 48,4 m² ? 3 3
21.12.2022 Rzeczna 2, Stąporków Lokal 1_LOK 115 000 zł 2 425 zł/m² ? 47,4 m² ? 3 1
21.12.2022 Rzeczna 2, Stąporków Lokal 3_LOK 190 000 zł 2 279 zł/m² ? 83,4 m² ? 5 2
23.11.2022 Stefana Żeromskiego 3, Stąporków Lokal 32_LOK 145 000 zł 4 394 zł/m² ? 33,0 m² ? 2 2
10.10.2022 Stefana Żeromskiego 1, Stąporków Lokal 1_LOK 200 000 zł 4 396 zł/m² ? 45,5 m² ? 3 1
12.07.2022 Juliusza Słowackiego 9, Stąporków Lokal 30_LOK 40 000 zł 2 469 zł/m² ? 16,2 m² ? 1 1
20.06.2022 Plac Wolności 12, Stąporków Lokal 11_LOK 120 000 zł 2 649 zł/m² ? 45,3 m² ? 3 2
26.05.2022 Adama Mickiewicza 4, Stąporków Lokal 22_LOK 157 000 zł 3 384 zł/m² ? 46,4 m² ? 3 2
24.05.2022 Juliusza Słowackiego 3, Stąporków Lokal 30_LOK 169 000 zł 3 761 zł/m² ? 44,9 m² ? 3 5
17.01.2022 Juliusza Słowackiego 5, Stąporków Lokal 37_LOK 174 000 zł 3 955 zł/m² ? 44,0 m² ? 3 4

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie koneckim

Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Stąporków - miasto wynosi 2 876 zł/m² na podstawie 26 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.