Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Mycielin - gmina wiejska

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

300707_2

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

0

  • 27 sierpnia 2024 – 27 sierpnia 2026 · 0 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 30 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Mycielin - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 575 transakcji.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 3 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 72 9,08 zł/m² 40 000 zł 3 172,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 8 brak danych brak danych 3 700,0 m²
Budynki Niska próba 20 brak danych brak danych 77,8 m²

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 80,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 2 brak danych brak danych za mała próba
4 izby 2 brak danych brak danych za mała próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Mycielin; część danych: powiat kaliski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,1rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    70 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 138 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    61,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    63 703 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 303 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat kaliski
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −6,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −19 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kaliskim w 2025 roku: 7 303 zł miesięcznie. To 77,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 70 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Mycielin mieszkały 4 592 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 19 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kaliskim 22,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kaliskim w 2025 roku: 4,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,2% do 4,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 437 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 173%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,2 do 0,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 303 złmiesięcznie

    +140,6%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 437 złrocznie

    +173,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    77,9%

    +4,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,1%

    −1,1

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,7%

    −0,7

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    4 592osoby

    −6,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 283osoby

    −7,4%49,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 309osób

    −6,4%50,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    704osoby

    −6,8%15,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    740osób

    −31,7%16,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    913osób

    −12,5%19,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 293osoby

    +0,5%28,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    942osoby

    +23,1%20,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −19 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −4,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −4,1

    −2,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    29

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    48

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    22,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    0,9

    −0,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    4 487

    −6,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    970

    +78,0%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Izby Piętro
    6 lutego 2026
    2, Bogusławice Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    150 000 zł 2 219 zł/m² ? 67,6 m² 1/1 ? 4 brak danych
    21 listopada 2025 166 000 zł 2 882 zł/m² ? 57,6 m² 1/1 ? brak danych 2
    2 grudnia 2024
    Dzierzbin Lokal
    50 000 zł 1 027 zł/m² ? 48,7 m² 1/1 ? 2 brak danych
    14 listopada 2024
    Dzierzbin Lokal
    165 000 zł 4 167 zł/m² ? 39,6 m² 1/1 ? 2 brak danych
    27 września 2024
    Bogusławice Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    199 000 zł 2 719 zł/m² ? 73,2 m² 1/1 ? 4 brak danych
    7 lutego 2024
    Mycielin Lokal
    148 000 zł 2 569 zł/m² ? 57,6 m² 1/1 ? 4 1
    6 grudnia 2023
    Bogusławice Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    120 000 zł 2 479 zł/m² ? 48,4 m² 1/1 ? brak danych brak danych
    30 października 2023
    Słuszków Lokal
    60 000 zł 2 181 zł/m² ? 27,5 m² 1/1 ? 2 2
    19 lipca 2023
    Bogusławice Lokal
    35 000 zł 882 zł/m² ? 39,7 m² 1/1 ? 2 1
    22 października 2014
    Mycielin Lokal
    66 000 zł 1 138 zł/m² ? 58,0 m² brak danych 4 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Mycielin - gmina wiejska

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Mycielin - gmina wiejska?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Mycielin - gmina wiejska wynosi brak danych/m² na podstawie 0 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Mycielin - gmina wiejska?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Mycielin - gmina wiejska rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Mycielin - gmina wiejska rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 30 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 30 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych