Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Perzów - gmina wiejska

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

300805_2

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 3 czerwca 2024 – 3 czerwca 2026 · 1 akt notarialny
  • Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 20 sierpnia 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Perzów - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 161 transakcji.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 5 brak danych brak danych 1 111,0 m²
Działki rolne Niska próba 95 66 zł/m² 62 000 zł 1 291,0 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki Niska próba 8 brak danych brak danych 154,0 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 1 brak danych za mała próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Perzów; część danych: powiat kępiński Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −2,0%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −2 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kępińskim w 2025 roku: 6 735 zł miesięcznie. To 71,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 162,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Perzów mieszkało 3 730 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 2 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kępińskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kępińskim w 2025 roku: 1,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,6% do 1,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 806 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 248,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,3 do 3,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    6 735 złmiesięcznie

    +162,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    12 806 złrocznie

    +248,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    71,9%

    +10,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    1,6%

    −1,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,1%

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 730osób

    −2,0%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 841osób

    −3,5%49,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 889osób

    −0,5%50,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    553osoby

    −6,7%14,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    613osób

    −27,5%16,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    840osób

    −3,0%22,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 066osób

    +8,1%28,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    658osób

    +27,3%17,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −2 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −0,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −0,5

    −0,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    41

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    43

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    3,7

    +2,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    3 583

    −0,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 348

    +24,9%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    8 lipca 2024 5, Ludwiczyn Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? 53 000 zł 1 000 zł/m² ? 53,0 m² ? 1/1 ? 3 brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji w powiecie kępińskim

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Perzów - gmina wiejska?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Perzów - gmina wiejska wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Perzów - gmina wiejska?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Perzów - gmina wiejska rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Perzów - gmina wiejska nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 20 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 20 sierpnia 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych