Jednostka ewidencyjna

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Rychtal - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: jednostka ewidencyjna Rychtal - obszar wiejski 300806_5 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

2 339 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

100 000 zł

Mediana metrażu

46,2 m²

Liczba transakcji

2

Ostatnie 24 miesięcy · 2 akty notarialne

Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · import: 20 sierpnia 2026

Opis obszaru

Rychtal - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 78 transakcji.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 2 339 zł/m², a mediana metrażu 46,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 3 1 947 zł/m² 95 000 zł 48,8 m²
Działki budowlane 10 10 zł/m² 120 000 zł 2 126,0 m²
Działki rolne 44 5 zł/m² 83 000 zł 7 001,0 m²
Budynki 22 1 991 zł/m² 160 000 zł 100,3 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%.

Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Mediana ceny całkowitej Wiarygodność próby
2 pokoje 1 3 462 zł/m² 135 000 zł Niska próba
3 pokoje 1 1 217 zł/m² 65 000 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.

Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Rynek wtórny 2 2 339 zł/m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat kępiński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kępińskim w 2025 r.: 6 736 zł miesięcznie. To 71,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 162,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 95 000 zł — z 3 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 3 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkały 2 194 osoby. Od 2024 r. liczba mieszkańców spadła o 1,1%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 7 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,4%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie kępińskim 23,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 17,7 do 23,1.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kępińskim w 2025 r.: 1,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 2,6% do 1,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2024 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 4,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 3,9 do 4,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,6 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
95 000 zł
Mediana ceny za m²
1 947 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
48,8 m²
Szacunkowy dochód netto
4 922 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
6 736 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat kępiński
Liczba mieszkań w próbie
3
Cena całego mieszkania 95 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 59 065 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 80 836 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -1,1%
Saldo migracji 2025 -7 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kępińskim

?
6 736 zł+162,3%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
71,8%+9,9
Stopa bezrobocia?
1,6%-1,0
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
1,8%+1,0

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
2 194 -1,1%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
1 105-1,0%
Kobiety?
1 089-1,2%
Wiek
0-14 lat?
285-8,4%
15-29 lat?
350-0,6%
30-44 lata?
520-1,3%
45-64 lata?
586-0,8%
65+?
453+3,7%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 7 osób przez migracje w 2025 r.

?
-7 osób +65,0%
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-3,2+5,8
Migracje wewnętrzne na 1000?
-1,8+7,1
Migracje zagraniczne na 1000?
-1,4
Zameldowania?
18-5,3%
Wymeldowania?
25-35,9%

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie kępińskim

?
23,1+5,4
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
4,3+0,4
Wodociąg?
2 048
Kanalizacja?
1 081

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
07.01.2026 2A, Ryniec Lokal 4_LOK Udziały wymagają uwagi ? 135 000 zł 3 462 zł/m² ? 39,0 m² ? 2
21.10.2025 35D, Skoroszów Lokal 5_LOK 65 000 zł 1 217 zł/m² ? 53,4 m² ? 3 2
26.09.2023 35E, SKOROSZÓW Lokal 8_LOK 95 000 zł 1 947 zł/m² ? 48,8 m² ? 3 2

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie kępińskim

Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Rychtal - obszar wiejski wynosi 2 339 zł/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.