Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Przelewice - gmina wiejska

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

321204_2

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 19 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

2 319zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

130 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

54,8m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

20

  • 4 września 2024 – 4 września 2026 · 20 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 17 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Przelewice - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 675 transakcji.

Mieszkania: 20 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 319 zł/m², a mediana powierzchni 54,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 20 2 319 zł/m² 130 000 zł 54,8 m²
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 4 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 31 6,00 zł/m² 36 115 zł 5 050,0 m²
Działki pozostałe 1 brak danych brak danych brak danych
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 1 brak danych brak danych za mała próba
2 izby 3 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 11 3 086 zł/m² 160 000 zł Niska próba
4 izby 3 brak danych brak danych za mała próba
5 izb 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 19 2 319 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 7 2 853 zł/m² +35,5% Niska próba
2025 7 2 105 zł/m² −16,1% Niska próba
2024 18 2 510 zł/m² +70,7% Niska próba
2023 9 1 470 zł/m² +12,0% Niska próba
2022 17 1 312 zł/m² −19,7% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Przelewice; część danych: powiat pyrzycki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    69 822 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 279 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    54,8 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 849 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 177 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat pyrzycki
    Liczba mieszkań w próbie
    264

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −17,2%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −53 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pyrzyckim w 2025 roku: 8 177 zł miesięcznie. To 87,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 156,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 69 822 zł — z 241 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Przelewice mieszkały 4 382 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 17,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 53 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pyrzyckim 14,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 861 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pyrzyckim w 2025 roku: 11,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 20,4% do 11,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 541 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 161,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,6 do 0,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 177 złmiesięcznie

    +156,4%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 541 złrocznie

    +161,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,3%

    +10,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    11,6%

    −8,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    6,6%

    −6,1

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    4 382osoby

    −17,2%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 233osoby

    −17,7%51,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 149osób

    −16,7%49,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    598osób

    −24,5%13,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    709osób

    −38,0%16,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    953osoby

    −17,4%21,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 162osoby

    −21,6%26,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    960osób

    +33,3%21,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −53 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −12,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −11,8

    −2,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    26

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    79

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,7

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    0,9

    +0,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    4 271

    −17,2%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 277

    −13,1%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 września 2026, 47,6 m²

      12, Jesionowo

      198 000 złCena za metr kwadratowy: 4 160 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,6 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 sierpnia 2026, 43,13 m²

      28, Kosin

      124 000 złCena za metr kwadratowy: 2 875 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,13 m²
      • 2 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 lipca 2026, 67,87 m²

      36, Kosin

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 063 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,87 m²
      • 4 izby
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2026, 30,54 m²

      18, Jesionowo

      54 000 złCena za metr kwadratowy: 1 768 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,54 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2026, 47,59 m²

      34C, Lubiatowo

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 362 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,59 m²
      • 3 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 kwietnia 2026, 55,4 m²

      47, Kłodzino

      110 000 złCena za metr kwadratowy: 1 986 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,4 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 marca 2026, 105,17 m²

      25, Żuków

      300 000 złCena za metr kwadratowy: 2 853 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 105,17 m²
      • 5 izb
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2025, 70,5 m²

      9, Przywodzie

      45 450 złCena za metr kwadratowy: 645 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,5 m²
      • 4 izby
      • poza medianami cen
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 października 2025, 50,12 m²

      21, Przelewice

      165 000 złCena za metr kwadratowy: 3 292 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,12 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 sierpnia 2025, 43,25 m²

      5, Żuków

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 006 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,25 m²
      • 3 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Przelewice - gmina wiejska?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Przelewice - gmina wiejska wynosi 2 319 zł/m² na podstawie 20 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Przelewice - gmina wiejska?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 54,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 130 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Przelewice - gmina wiejska rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Przelewice - gmina wiejska rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 2 319 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 17 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych