Obręb ewidencyjny · lubiński · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Nieszczyce, lubiński
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Nieszczyce (Nieszczyce), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 10 czerwca 2024 – 10 czerwca 2026 · 2 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNieszczyce to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 38 transakcji.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Rudna; część danych: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 150 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 232 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 68,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 15
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −3,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +29 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 150 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Rudna mieszkały 7 434 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 3,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 29 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 13 258 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 102%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,8 do 3,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
13 258 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 434osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 651osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 783osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 128osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 294osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 545osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 094osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 373osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+29 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,7
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
121
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
92
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 426
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 426
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 marca 2026, 68,24 m²
42, Nieszczyce
295 000 złCena za metr kwadratowy: 4 323 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,24 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 czerwca 2025, 68,24 m²
35, Nieszczyce
249 000 złCena za metr kwadratowy: 3 649 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,24 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 października 2020, 83,5 m²
13, Nieszczyce
35 000 złCena za metr kwadratowy: 419 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 83,5 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 sierpnia 2019, 67,4 m²
26C, Nieszczyce
120 000 złCena za metr kwadratowy: 1 780 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,4 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 grudnia 2018, 68,24 m²
42, Nieszczyce
200 000 złCena za metr kwadratowy: 2 931 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,24 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 listopada 2018, 67,2 m²
10, Nieszczyce
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 232 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,2 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 czerwca 2018, 62,41 m²
43, Nieszczyce
brak danych
- powierzchnia użytkowa 62,41 m²
- 4 izby
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 czerwca 2018, 76,07 m²
43, Nieszczyce
15 000 złCena za metr kwadratowy: 197 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 76,07 m²
- 4 izby
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2017, 60,4 m²
13, Nieszczyce
50 000 złCena za metr kwadratowy: 828 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,4 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 maja 2017, 68,24 m²
33, Nieszczyce
142 000 złCena za metr kwadratowy: 2 081 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,24 m²
- 4 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych