Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny Sieroszowice, Radwanice

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Sieroszowice 021606_2.0012 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

6 999 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

640 000 zł

Mediana metrażu

84,1 m²

Liczba transakcji

5

Ostatnie 24 miesięcy · 5 aktów notarialnych

Opis obszaru

Sieroszowice to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 240 transakcji.

Budynki: 5 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 6 999 zł/m², a mediana metrażu 84,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 4 2 313 zł/m² 195 000 zł 81,9 m²
Inne lokale 2 565 zł/m² 22 379 zł 42,6 m²
Działki budowlane 95 23 zł/m² 40 000 zł 1 500,0 m²
Działki rolne 119 1 zł/m² 15 000 zł 12 800,0 m²
Działki pozostałe 4 3 zł/m² 40 000 zł 678,5 m²
Budynki 19 4 380 zł/m² 282 500 zł 82,6 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Radwanice; część danych: powiat polkowicki

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie polkowickim w 2025 r.: 8 898 zł miesięcznie. To 94,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 100,8%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 195 000 zł — z 4 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 4 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Radwanice mieszkało 5 208 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców wzrosła o 11%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 61 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,9%. Stan na koniec 2025 r.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie polkowickim 28,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 25,0 do 28,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie polkowickim w 2025 r.: 4,5%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 6,3% do 4,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 13 852 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 174,5%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 4,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,7 do 4,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,5 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
195 000 zł
Mediana ceny za m²
2 313 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
81,9 m²
Szacunkowy dochód netto
6 396 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 898 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat polkowicki
Liczba mieszkań w próbie
4
Cena całego mieszkania 195 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 76 750 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 106 779 zł
Czy okolica rośnie? ?
rosnąca
Ludność +11,0%
Saldo migracji 2025 +61 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie polkowickim

?
8 898 zł+100,8%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
13 852 zł+174,5%
Wynagrodzenie vs Polska?
94,9%-11,8
Stopa bezrobocia?
4,5%-1,8
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
3,5%-2,2

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Radwanice

?
5 208 +11,0%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
2 574+9,3%
Kobiety?
2 634+12,9%
Wiek
0-14 lat?
909+14,1%
15-29 lat?
897-3,9%
30-44 lata?
1 172+1,7%
45-64 lata?
1 312+1,9%
65+?
918+76,5%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Radwanice przybyło 61 osób przez migracje w 2025 r.

?
+61 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
11,8
Migracje wewnętrzne na 1000?
11,4+10,5
Migracje zagraniczne na 1000?
0,4
Zameldowania?
142
Wymeldowania?
81

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie polkowickim

?
28,8+3,9
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
4,5+1,9
Wodociąg?
5 103+9,9%
Kanalizacja?
4 344+36,2%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
02.04.2025 Polkowicka 71, Sieroszowice Budynek 48_BUD 300 000 zł 3 595 zł/m² ? 83,5 m² ?
02.04.2025 Polkowicka 71, Sieroszowice Budynek 140_BUD 300 000 zł 5 203 zł/m² ? 57,7 m² ?
02.04.2025 Polkowicka 71, Sieroszowice Budynek 288_BUD 300 000 zł 4 380 zł/m² ? 68,5 m² ?
22.01.2025 św. Barbary 9, Sieroszowice Budynek 147_BUD 640 000 zł 64 143 zł/m² ? 10,0 m² ?
22.01.2025 św. Barbary 9, Sieroszowice Budynek 324_BUD 640 000 zł 6 999 zł/m² ? 91,4 m² ?
22.01.2025 św. Barbary 9, Sieroszowice Budynek 36_BUD 640 000 zł 5 473 zł/m² ? 117,0 m² ?
14.12.2024 Polkowicka 58, Sieroszowice Budynek 213_BUD 575 000 zł 18 264 zł/m² ? 31,5 m² ?
14.12.2024 Polkowicka 58, Sieroszowice Budynek 153_BUD 575 000 zł 5 803 zł/m² ? 99,1 m² ?
18.11.2024 Polkowicka 56, Sieroszowice Budynek 238_BUD 735 000 zł 23 047 zł/m² ? 31,9 m² ?
18.11.2024 Polkowicka 56, Sieroszowice Budynek 126_BUD 735 000 zł 8 682 zł/m² ? 84,7 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie polkowickim