Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny Wołów, Wołów - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Wołów 022203_4.0001 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

2 355 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

38 988 zł

Mediana metrażu

15,6 m²

Liczba transakcji

6

Ostatnie 24 miesięcy · 6 aktów notarialnych

Opis obszaru

Wołów to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 4 668 transakcji.

Garaże: 6 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 2 355 zł/m², a mediana metrażu 15,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 2484 2 747 zł/m² 138 881 zł 50,8 m²
Garaże 31 1 667 zł/m² 24 600 zł 14,8 m²
Handlowo-usługowe 9 2 984 zł/m² 243 000 zł 62,4 m²
Inne lokale 149 1 576 zł/m² 41 820 zł 16,5 m²
Działki budowlane 718 65 zł/m² 58 268 zł 867,0 m²
Działki rolne 341 35 zł/m² 43 500 zł 1 098,0 m²
Działki pozostałe 152 53 zł/m² 16 974 zł 505,0 m²
Budynki 842 1 784 zł/m² 170 000 zł 79,0 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat wołowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wołowskim w 2025 r.: 9 969 zł miesięcznie. To 106,3% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 149,1%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 138 881 zł — z 2 484 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 11 865 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 5,2%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 16 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,7%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie wołowskim 18,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 15,8 do 18,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wołowskim w 2025 r.: 11,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 11,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,6 do 2,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,6 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
138 881 zł
Mediana ceny za m²
2 747 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
50,8 m²
Szacunkowy dochód netto
7 126 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
9 969 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat wołowski
Liczba mieszkań w próbie
2484
Cena całego mieszkania 138 881 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 85 513 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 119 633 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -5,2%
Saldo migracji 2025 -16 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wołowskim

?
9 969 zł+149,1%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
106,3%+9,9
Stopa bezrobocia?
11,0%-4,0
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
7,1%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
11 865 -5,2%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
5 721-5,2%
Kobiety?
6 144-5,3%
Wiek
0-14 lat?
1 573-9,1%
15-29 lat?
1 642-25,7%
30-44 lata?
2 518-17,5%
45-64 lata?
3 396-3,0%
65+?
2 736+34,8%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 16 osób przez migracje w 2025 r.

?
-16 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-1,4
Migracje wewnętrzne na 1000?
-1,4-0,9
Migracje zagraniczne na 1000?
0,1
Zameldowania?
138
Wymeldowania?
154

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie wołowskim

?
18,8+3,0
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,8+0,2
Wodociąg?
11 717-4,7%
Kanalizacja?
10 818-2,9%

Najnowsze transakcje: Garaże

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Garaże”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
22.04.2026 Aleje Obrońców Lwowa 9D, Wołów Lokal 7_LOK 30 000 zł 1 935 zł/m² ? 15,5 m² ? 0 1
03.07.2025 Ścinawska 15, Wołów Lokal 1_LOK 38 000 zł 2 575 zł/m² ? 14,8 m² ? 0 1
13.05.2025 Zaułek Zielony 13, Wołów Lokal 1_LOK 25 000 zł 1 539 zł/m² ? 16,2 m² ? 0 1
27.02.2025 Tadeusza Kościuszki 15A-15F, Wołów Lokal 6_LOK 44 000 zł 2 821 zł/m² ? 15,6 m² ? 0 1
20.02.2025 Ścinawska 15A, Wołów Lokal 1_LOK 39 975 zł 2 708 zł/m² ? 14,8 m² ? 0 1
17.07.2024 Kazimierza Pułaskiego, Wołów Lokal 3_LOK 60 000 zł 2 135 zł/m² ? 28,1 m² ? 0 1
23.05.2024 Wojska Polskiego 10, Wołów Lokal 32_LOK 51 660 zł 3 286 zł/m² ? 15,7 m² ? 0 -1
04.03.2024 Jacka Kaczmarskiego 26E, Wołów Lokal 10_LOK 49 200 zł 3 412 zł/m² ? 14,4 m² ? 0 1
04.07.2023 Ścinawska 15, Wołów Lokal 1_LOK 45 000 zł 3 049 zł/m² ? 14,8 m² ? 0 1
18.04.2023 Tadeusza Kościuszki 15A-15F, Wołów Lokal 12_LOK 21 000 zł 1 346 zł/m² ? 15,6 m² ? 0 1

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie wołowskim