Obręb ewidencyjny · żniński · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Sarbinowo Drugie, żniński
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Sarbinowo Drugie (Sarbinowo Drugie), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 10 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 874zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
77 500zł
Mediana powierzchni ?
46,0m²
Liczba transakcji ?
10
- 3 czerwca 2023 – 3 czerwca 2025 · 10 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2025 · import 3 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSarbinowo Drugie to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 31 transakcji.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki rolne Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat żniński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 77 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 874 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 389 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 754 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat żniński
- Liczba mieszkań w próbie
- 10
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −14 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żnińskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 77 500 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 4 732 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 14 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie żnińskim 33,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żnińskim w 2025 roku: 10,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,0% do 10,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,1 do 0,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 754 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
8,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 732osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 354osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 378osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
721osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
804osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
976osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 250osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
981osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−14 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
40
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
54
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
33,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 367
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
713
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 października 2021 | 5, Sarbinowo Drugie Lokal 6 | 95 000 zł | 3 209 zł/m² ? | 29,6 m² ? | brak danych | 2 | brak danych |
| 10 sierpnia 2021 | 15, Sarbinowo Drugie Lokal 6 | 120 000 zł | 1 752 zł/m² ? | 68,5 m² ? | brak danych | 4 | brak danych |
| 26 lipca 2021 | 9, Sarbinowo Drugie Lokal 6 | 120 000 zł | 1 997 zł/m² ? | 60,1 m² ? | brak danych | 4 | brak danych |
| 17 czerwca 2021 | 2, Sarbinowo Drugie Lokal 6 | 80 000 zł | 1 613 zł/m² ? | 49,6 m² ? | brak danych | 3 | brak danych |
| 23 kwietnia 2021 | 7, Sarbinowo Drugie Lokal 17 | 110 000 zł | 2 591 zł/m² ? | 42,5 m² ? | brak danych | 3 | 3 |
| 12 czerwca 2018 | 12, Sarbinowo Drugie Lokal 1772 | 75 000 zł | 2 252 zł/m² ? | 33,3 m² ? | brak danych | 2 | brak danych |
| 8 lipca 2016 | 3, Sarbinowo Drugie Lokal 3 | 60 000 zł | 1 105 zł/m² ? | 54,3 m² ? | brak danych | 3 | brak danych |
| 11 maja 2016 | 4, Sarbinowo Drugie Lokal 15 Udziały wymagają uwagi ? | 73 000 zł | 33 280 zł/m² ? | 2,2 m² ? | 55/1181 ? | 3 | brak danych |
| 23 lutego 2007 | 15, Sarbinowo Drugie Lokal 5 | 24 100 zł | 352 zł/m² ? | 68,5 m² ? | brak danych | 4 | 1 |
| 6 lutego 2007 | 5, Sarbinowo Drugie Lokal 1 | 21 000 zł | 710 zł/m² ? | 29,6 m² ? | brak danych | 2 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym Sarbinowo Drugie
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2025. Import: 3 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych