Obręb ewidencyjny · lubartowski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb MICHÓW OSADA, lubartowski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym MICHÓW OSADA (Michów, ulica Partyzancka), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 28 listopada 2023 – 28 listopada 2025 · 0 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2025 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMICHÓW OSADA to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 57 transakcji.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 9 | 97 zł/m² | 157 250 zł | 1 000,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 5 | 5,00 zł/m² | 6 000 zł | 2 800,0 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Michów; część danych: powiat lubartowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 100 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 048 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 66 715 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 671 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubartowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 6
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −13,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −23 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubartowskim w 2025 roku: 7 671 zł miesięcznie. To 81,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 100 000 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Michów mieszkało 5 257 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 23 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubartowskim 11,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie lubartowskim w 2025 roku: 12,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,1% do 12,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 772 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 166,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,5 do 1,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 671 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 772 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
81,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
12,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 257osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 594osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 663osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
637osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
920osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
999osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 471osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 230osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−23 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
32
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
55
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
11,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 435
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 122
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Michów
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 czerwca 2023, 46,8 m²
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 496 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,8 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 maja 2022, 40 m²
180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lutego 2019, 55,37 m²
121 000 złCena za metr kwadratowy: 2 185 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,37 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lutego 2019, 60,35 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 486 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,35 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lipca 2014, 48,06 m²
98 450 złCena za metr kwadratowy: 2 048 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,06 m²
- 3 izby
- piętro 3
- jeden z 4 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lipca 2014, 32,44 m²
61 050 złCena za metr kwadratowy: 1 882 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,44 m²
- 2 izby
- piętro 3
- jeden z 4 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lipca 2014, 40,67 m²
80 850 złCena za metr kwadratowy: 1 988 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,67 m²
- 2 izby
- piętro 3
- jeden z 4 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lipca 2014, 55,37 m²
116 050 złCena za metr kwadratowy: 2 096 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,37 m²
- 3 izby
- piętro 3
- jeden z 4 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 października 2010, 52,16 m²
100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 917 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,16 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2025. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych