Obręb ewidencyjny · międzyrzecki

Ceny mieszkań międzyrzecki — obręb ewidencyjny 1 (Trzciel, ul. Główna)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny 1 080306_4.0001 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

3 295 zł/m²

+629,3% r/r

Mediana ceny całkowitej

195 000 zł

Mediana metrażu

59,2 m²

Liczba transakcji

1

Ostatnie 24 miesięcy · 1 akt notarialny

Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import: 15 sierpnia 2026

Opis obszaru

1 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 79 transakcji.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za m² wynosi 3 295 zł/m², a mediana metrażu 59,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 33 1 476 zł/m² 80 000 zł 59,2 m²
Inne lokale 1 304 zł/m² 5 000 zł 16,5 m²
Działki budowlane 14 44 500 zł 1 000,0 m²
Działki rolne 21 50 000 zł 976,0 m²
Działki pozostałe 7 1 722 zł 333,5 m²
Budynki 5 4 107 zł/m² 480 000 zł 108,0 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat międzyrzecki

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie międzyrzeckim w 2025 r.: 8 299 zł miesięcznie. To 88,5% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 139,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 80 000 zł — z 33 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkały 2 194 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 11,4%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 16 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,7%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie międzyrzeckim 23,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 21,0 do 23,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie międzyrzeckim w 2025 r.: 8,1%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 15,9% do 8,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,7 do 2,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,1 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
80 000 zł
Mediana ceny za m²
1 476 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
59,2 m²
Szacunkowy dochód netto
5 987 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 299 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat międzyrzecki
Liczba mieszkań w próbie
33
Cena całego mieszkania 80 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 71 844 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 99 582 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -11,4%
Saldo migracji 2025 -16 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie międzyrzeckim

?
8 299 zł+139,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
88,5%+5,0
Stopa bezrobocia?
8,1%-7,8
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
4,6%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
2 194 -11,4%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
1 054-13,0%
Kobiety?
1 140-9,8%
Wiek
0-14 lat?
295-28,9%
15-29 lat?
352-22,5%
30-44 lata?
476-20,7%
45-64 lata?
548-13,8%
65+?
523+41,4%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 16 osób przez migracje w 2025 r.

?
-16 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-7,3
Migracje wewnętrzne na 1000?
-7,3-10,5
Migracje zagraniczne na 1000?
0,0
Zameldowania?
18
Wymeldowania?
34

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie międzyrzeckim

?
23,8+2,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,0-0,7
Wodociąg?
2 068-11,1%
Kanalizacja?
1 833-8,5%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
27.10.2025 Kościuszki 19, Trzciel Lokal 4_LOK Udziały wymagają uwagi ? 195 000 zł 3 295 zł/m² ? 59,2 m² ? 5
16.03.2023 Trzciel Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 78 072 zł 1 426 zł/m² ? 54,8 m² ? 3 1
16.03.2023 Stare Miasto Lokal 2_LOK 82 790 zł 1 406 zł/m² ? 58,9 m² ? 3 3
01.03.2023 Trzciel Lokal 13_LOK 146 000 zł 1 476 zł/m² ? 98,9 m² ? 3 2
01.02.2023 Trzciel Lokal 2_LOK 120 000 zł 1 932 zł/m² ? 62,1 m² ? 3 1
20.12.2022 Stare Miasto Lokal 6_LOK 50 000 zł 1 050 zł/m² ? 47,6 m² ? 3
29.11.2022 Trzciel Lokal 5_LOK 80 000 zł 2 300 zł/m² ? 34,8 m² ? 3 2
20.10.2022 Stare Miasto Lokal 5_LOK 8 625 zł 209 zł/m² ? 41,2 m² ? 2 3
18.08.2022 Trzciel Lokal 1_LOK 200 000 zł 3 220 zł/m² ? 62,1 m² ? 4
03.08.2022 Nowe Miasto Lokal 14_LOK 19 020 zł 355 zł/m² ? 53,6 m² ? 3

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie międzyrzeckim