Obręb ewidencyjny · gorlicki · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Hańczowa, gorlicki
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Hańczowa (Hańczowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 2 lutego 2024 – 2 lutego 2026 · 3 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaHańczowa to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 160 transakcji.
Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki rolne Niska próba | 16 | 42 zł/m² | 55 000 zł | 1 203,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Uście Gorlickie; część danych: powiat gorlicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 98 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 084 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 64 085 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 350 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gorlicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 27
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −64 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7 350 zł miesięcznie. To 78,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 98 500 zł — z 26 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 26 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Uście Gorlickie mieszkały 6 642 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 64 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,9%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorlickim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 100 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 156,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,8 do 3,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 350 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
12 100 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
78,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 642osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 350osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 292osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 154osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 248osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 462osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 664osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 114osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−64 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−9,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−5,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
48
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
112
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 630
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 972
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lutego 2026, 71,2 m²
41, Hańczowa
300 000 złCena za metr kwadratowy: 4 213 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,2 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lutego 2025, 66,77 m²
103, Hańczowa
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 396 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,77 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 marca 2024, 25,05 m²
84, Hańczowa
53 530 złCena za metr kwadratowy: 2 137 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,05 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 października 2022, 53,4 m²
103, Hańczowa
210 000 złCena za metr kwadratowy: 3 933 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,4 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 czerwca 2022, 71,2 m²
41, Hańczowa
255 000 złCena za metr kwadratowy: 3 581 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,2 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 marca 2022, 50,8 m²
41, Hańczowa
200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 937 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,8 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lutego 2022, 65,48 m²
84, Hańczowa
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 443 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,48 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lipca 2021, 50,77 m²
84, Hańczowa
130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 561 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,77 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lutego 2021, 50,8 m²
41, Hańczowa
53 000 złCena za metr kwadratowy: 1 043 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,8 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 stycznia 2021, 68,92 m²
41, Hańczowa
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 031 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,92 m²
- 4 izby
- piętro 2
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych