Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · strzelecki · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb OLSZOWA, strzelecki

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym OLSZOWA (Olszowa, ulica Wiejska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

161106_5.0058

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 20 października 2023 – 20 października 2025 · 2 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: październik 2025 · import 9 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

OLSZOWA to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 37 transakcji.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Budynki 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat strzelecki Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    70 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 582 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    54,4 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    75 698 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 770 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat strzelecki
    Liczba mieszkań w próbie
    35

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −2,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −2 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 8 770 zł miesięcznie. To 93,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 70 000 zł — z 35 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 4 497 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 2 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,5%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie strzeleckim 12,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,7 do 1,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 770 złmiesięcznie

    +145,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    93,6%

    +7,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,2%

    −2,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,0%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    4 497osób

    −2,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 199osób

    −1,6%48,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 298osób

    −3,0%51,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    705osób

    +6,0%15,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    689osób

    −32,6%15,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 060osób

    −1,0%23,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 288osób

    +7,0%28,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    755osób

    +17,6%16,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −2 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −0,7

    +2,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    48

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    50

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,9

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,3

    +0,6

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    4 329

    −1,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 746

    +1,5%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    20 października 2025 POLNA 11, OLSZOWA Lokal 1 115 000 zł 2 007 zł/m² ? 57,3 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    7 maja 2025 POLNA 11, OLSZOWA Lokal 4 250 000 zł 3 577 zł/m² ? 69,9 m² ? 1/1 ? 6 brak danych
    15 listopada 2022 11A, Księży Las Lokal 4 200 000 zł 3 257 zł/m² ? 61,4 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    19 stycznia 2022 11B, Księży Las Lokal 5 160 000 zł 3 376 zł/m² ? 47,4 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    10 listopada 2021 10B, Księży Las Lokal 12 150 000 zł 3 165 zł/m² ? 47,4 m² ? 1/1 ? 3 2
    24 marca 2021 11B, Księży Las Lokal 5 75 000 zł 1 582 zł/m² ? 47,4 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    31 stycznia 2020 KSIĘŻY LAS 6, OLSZOWA Lokal 1 90 000 zł 1 654 zł/m² ? 54,4 m² ? 1/1 ? 3 1
    27 czerwca 2019 KSIĘŻY LAS 4, OLSZOWA Lokal 8 50 000 zł 1 684 zł/m² ? 29,7 m² ? brak danych 2 1
    9 stycznia 2019 KSIĘŻY LAS 7, OLSZOWA Lokal 5 78 000 zł 1 096 zł/m² ? 71,2 m² ? brak danych 3 1
    10 grudnia 2018 KSIĘŻY LAS 7, OLSZOWA Lokal 2 33 750 zł 474 zł/m² ? 71,2 m² ? brak danych 3 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym OLSZOWA

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: październik 2025. Import: 9 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych