Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · rzeszowski · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb WOLA CICHA, rzeszowski

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym WOLA CICHA (Głogów Małopolski, ulica Wola Cicha), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

181606_4.0011

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 25 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 012zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

439 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

75,0m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

25

  • 6 lipca 2024 – 6 lipca 2026 · 25 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

WOLA CICHA to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 80 transakcji.

Mieszkania: 25 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 012 zł/m², a mediana powierzchni 75,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 25 6 012 zł/m² 439 000 zł 75,0 m²
Działki budowlane 1 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne Niska próba 7 98 zł/m² 117 500 zł 1 139,5 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat rzeszowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    6,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    439 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 012 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    75,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 157 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 092 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat rzeszowski
    Liczba mieszkań w próbie
    25

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +77,6%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +199 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie rzeszowskim w 2025 roku: 8 092 zł miesięcznie. To 86,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 439 000 zł — z 25 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 25 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 11 112 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 77,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 199 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 18,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 14,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie rzeszowskim 6,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie rzeszowskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,8% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 11,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 6,3 do 11,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 092 złmiesięcznie

    +142,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,4%

    +6,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −4,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,3%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    11 112osób

    +77,6%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    5 555osób

    +78,3%50,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    5 557osób

    +76,9%50,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 079osób

    +79,1%18,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 890osób

    +46,4%17,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 660osób

    +67,9%23,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 863osoby

    +86,4%25,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 620osób

    +136,2%14,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +199 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    18,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    18,0

    +14,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    317

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    118

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    6,8

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    11,5

    +5,2

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    11 109

    +77,6%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    11 060

    +78,5%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lipca 2026, 76,46 m²

      Rzeszowska 73B, Głogów Małopolski

      429 000 złCena za metr kwadratowy: 5 611 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,46 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • udziały wymagają uwagi
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 marca 2026, 76,35 m²

      Rzeszowska 73A, Głogów Małopolski

      459 000 złCena za metr kwadratowy: 6 012 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,35 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 marca 2026, 62,57 m²

      Rzeszowska 73, Głogów Małopolski

      454 000 złCena za metr kwadratowy: 7 256 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,57 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2026, 62,14 m²

      Rzeszowska 73F, Głogów Małopolski

      474 000 złCena za metr kwadratowy: 7 628 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,14 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2026, 76,46 m²

      Rzeszowska 73B, Głogów Małopolski

      439 000 złCena za metr kwadratowy: 5 742 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,46 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 marca 2026, 62,47 m²

      Rzeszowska 73B, Głogów Małopolski

      454 000 złCena za metr kwadratowy: 7 267 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,47 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 marca 2026, 76,5 m²

      Rzeszowska 71A, Głogów Małopolski

      439 000 złCena za metr kwadratowy: 5 739 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,5 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 marca 2026, 76,71 m²

      Rzeszowska 73, Głogów Małopolski

      439 000 złCena za metr kwadratowy: 5 723 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,71 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 marca 2026, 62,51 m²

      Rzeszowska 73C, Głogów Małopolski

      454 000 złCena za metr kwadratowy: 7 263 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,51 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 marca 2026, 76,26 m²

      Rzeszowska 73E, Głogów Małopolski

      439 000 złCena za metr kwadratowy: 5 757 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,26 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych