Obręb ewidencyjny
Obręb ewidencyjny Stare Duchny, Śniadowo
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
1 800 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
80 000 zł
Mediana metrażu
82,1 m²
Liczba transakcji
10
Ostatnie 24 miesięcy · 10 aktów notarialnych
Opis obszaru
Stare Duchny to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 46 transakcji.
Budynki: 0 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu brak danych.
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Działki rolne | 24 | 3 zł/m² | 67 500 zł | 10 400,0 m² |
| Działki pozostałe | 12 | 1 zł/m² | 57 000 zł | 18 100,0 m² |
| Budynki | 10 | 1 800 zł/m² | 80 000 zł | 82,1 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina Śniadowo; część danych: powiat łomżyńskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łomżyńskim w 2025 r.: 8 832 zł miesięcznie. To 94,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 138,2%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Śniadowo mieszkały 4 932 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 9,9%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 30 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,7%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie łomżyńskim 19,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 11,7 do 19,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łomżyńskim w 2025 r.: 5,9%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 11,5% do 5,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 9 947 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 185,7%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,0 do 2,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łomżyńskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem w gminie Śniadowo
Płeć
Wiek
Migracje
W gminie Śniadowo ubyło 30 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie łomżyńskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Budynki
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.03.2024 | 18, Stare Duchny Budynek 160_BUD | 400 000 zł | 27 229 zł/m² ? | 14,7 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 28.03.2024 | 18, Stare Duchny Budynek 92_BUD | 400 000 zł | 3 485 zł/m² ? | 114,8 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 28.03.2024 | 18, Stare Duchny Budynek 91_BUD | 400 000 zł | 3 455 zł/m² ? | 115,8 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 19.11.2021 | 17, Stare Duchny Budynek 102_BUD | 80 000 zł | 998 zł/m² ? | 80,1 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 19.11.2021 | 17, Stare Duchny Budynek 103_BUD | 80 000 zł | 1 855 zł/m² ? | 43,1 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 19.11.2021 | 17, Stare Duchny Budynek 98_BUD | 80 000 zł | 684 zł/m² ? | 117,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 19.11.2021 | 17, Stare Duchny Budynek 100_BUD | 80 000 zł | 8 102 zł/m² ? | 9,9 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 19.11.2021 | 17, Stare Duchny Budynek 101_BUD | 80 000 zł | 7 100 zł/m² ? | 11,3 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 19.11.2021 | 17, Stare Duchny Budynek 99_BUD | 80 000 zł | 2 381 zł/m² ? | 33,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 13.07.2021 | 1, Stare Duchny Budynek 41_BUD | 200 000 zł | 808 zł/m² ? | 247,5 m² ? | 1/1 ? | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.