Obręb ewidencyjny · pucki · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Jurata, pucki
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Jurata (Jurata, ulica Mestwina), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
46,8m²
Liczba transakcji ?
26
- 9 września 2024 – 9 września 2026 · 26 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 12 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaJurata to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 248 transakcji.
Mieszkania: 26 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni 46,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 26 | brak danych | brak danych | 46,8 m² |
| Garaże Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 18,0 m² |
| Inne lokale Niska próba | 113 | 33 084 zł/m² | 1 268 828 zł | 36,5 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat pucki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
9,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 650 669 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 15 433 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 45,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 242 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 225 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pucki
- Liczba mieszkań w próbie
- 46
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −18,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −17 osób
Co mówią dane o okolicy
Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie puckim w 2025 roku: 8 225 zł miesięcznie. To 87,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 129,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 650 669 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 9,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 836 osób. Od 2017 roku liczba mieszkańców spadła o 18,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 17 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 7,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie puckim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie puckim w 2025 roku: 6,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,0% do 6,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2017 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2017 roku wskaźnik spadł z 16,3 do 1,2.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 225 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
836osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
391osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
445osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
61osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
128osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
149osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
279osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
219osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−17 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−20,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−20,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
1
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
18
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
835
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
819
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 sierpnia 2026 | Mestwina 72, Jurata Lokal 5 | 3 899 000 zł | 63 398 zł/m² ? | 61,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 28 maja 2026 | Ratibora 54, Jurata Lokal 1 | 1 400 000 zł | 32 280 zł/m² ? | 43,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 30 kwietnia 2026 | Świętopełka 9, Jurata Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? | 4 170 000 zł | 53 448 zł/m² ? | 78,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 10 marca 2026 | Ratibora 66, Jurata Lokal 15 | 950 000 zł | 30 904 zł/m² ? | 30,7 m² ? | 1/1 ? | 1 | 3 |
| 6 marca 2026 | Świętopełka 10, Jurata Lokal 2 | 1 080 000 zł | 29 150 zł/m² ? | 37,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 13 stycznia 2026 | Świętopełka 10, Jurata Lokal 6 | 40 000 zł | 1 762 zł/m² ? | 22,7 m² ? | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 24 listopada 2025 | Ratibora 77, Jurata Lokal 18 | 1 000 000 zł | 31 056 zł/m² ? | 32,2 m² ? | 1/1 ? | 1 | 3 |
| 16 października 2025 | Mestwina 59, Jurata Lokal 19 | 1 650 000 zł | 31 003 zł/m² ? | 53,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 21 sierpnia 2025 | Mestwina 70, Jurata Lokal 8 | 1 950 000 zł | 32 344 zł/m² ? | 60,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 30 lipca 2025 | Ratibora 75, Jurata Lokal 21 | 1 000 000 zł | 18 519 zł/m² ? | 54,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym Jurata
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 12 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych