Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny Siedlec Duży, Koziegłowy - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Siedlec Duży 240902_5.0022 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

Mediana ceny całkowitej

Mediana metrażu

69,1 m²

Liczba transakcji

10

Ostatnie 24 miesięcy · 10 aktów notarialnych

Opis obszaru

Siedlec Duży to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 44 transakcje.

Budynki: 10 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu 69,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Działki budowlane 22 12 zł/m² 20 000 zł 1 172,0 m²
Działki rolne 8 19 zł/m² 55 500 zł 1 322,5 m²
Budynki 17 70,5 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat myszkowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: są rzeczy do sprawdzenia

Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie myszkowskim w 2025 r.: 7 842 zł miesięcznie. To 83,6% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 135,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 11 648 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 2,3%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 17 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,9%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie myszkowskim 31,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 17,7 do 31,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie myszkowskim w 2025 r.: 5,9%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 5,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 4,2 do 2,1.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -2,3%
Saldo migracji 2025 +17 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie myszkowskim

?
7 842 zł+135,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
83,6%+3,3
Stopa bezrobocia?
5,9%-7,9
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
2,9%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
11 648 -2,3%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
5 649-2,2%
Kobiety?
5 999-2,4%
Wiek
0-14 lat?
1 577-8,7%
15-29 lat?
1 722-16,6%
30-44 lata?
2 426-11,1%
45-64 lata?
3 290+0,8%
65+?
2 633+23,3%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy przybyło 17 osób przez migracje w 2025 r.

?
+17 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
1,5
Migracje wewnętrzne na 1000?
1,3-2,2
Migracje zagraniczne na 1000?
0,2
Zameldowania?
122
Wymeldowania?
105

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie myszkowskim

?
31,5+13,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,1-2,1
Wodociąg?
10 570-1,0%
Kanalizacja?
950+72,7%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
18.05.2026 Działkowa 19, Siedlec Duży Budynek 232_BUD 114,1 m² ?
08.05.2026 Działkowa 5, Siedlec Duży Budynek 223_BUD 59,2 m² ?
02.10.2025 Jana Pawła II 148, Siedlec Duży Budynek 585_BUD 64,3 m² ?
02.10.2025 Jana Pawła II 148, Siedlec Duży Budynek 587_BUD 35,3 m² ?
02.10.2025 Jana Pawła II 148, Siedlec Duży Budynek 584_BUD 115,3 m² ?
02.10.2025 Jana Pawła II 148, Siedlec Duży Budynek 586_BUD 122,7 m² ?
02.10.2025 Jana Pawła II 148, Siedlec Duży Budynek 588_BUD 61,8 m² ?
04.09.2025 Działkowa 15, Siedlec Duży Budynek 231_BUD 49,8 m² ?
15.07.2025 Siedlec Duży Budynek 757_BUD 19,5 m² ?
15.05.2025 Jana Pawła II 170, Siedlec Duży Budynek 632_BUD 67,4 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie myszkowskim