Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny BĘBNÓW, Gowarczów - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 2 kwietnia 2024 – 2 kwietnia 2026 · 3 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaBĘBNÓW to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 21 transakcji.
Budynki: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Działki budowlane Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 1 548,0 m² |
| Budynki Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat konecki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- −0,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −8 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie koneckim w 2025 roku: 7 923 zł miesięcznie. To 84,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 3 018 osób. Od 2024 roku liczba mieszkańców spadła o 0,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 8 osób więcej, niż się wprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość rośnie.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie koneckim 16,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik wzrósł z 12,3 do 16,0.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie koneckim w 2025 roku: 11,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,2% do 11,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2024 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2024 roku wskaźnik wzrósł z 2,0 do 2,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 923 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 018osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 515osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 503osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
396osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
493osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
645osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
823osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
661osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−8 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
35
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
43
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,0
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 018
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
627
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11 kwietnia 2025 | Bębnów Budynek 33 | 110 000 zł | 901 zł/m² ? | 122,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 11 kwietnia 2025 | Bębnów Budynek 283 | 110 000 zł | 1 873 zł/m² ? | 58,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 9 kwietnia 2025 | Bębnów Budynek 283 | 110 000 zł | 1 873 zł/m² ? | 58,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 16 lipca 2024 | Główna 5, Bębnów Budynek 207 | 220 000 zł | 4 343 zł/m² ? | 50,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 16 lipca 2024 | Główna 5, Bębnów Budynek 206 | 220 000 zł | 14 748 zł/m² ? | 14,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 16 lipca 2024 | Główna 5, Bębnów Budynek 205 | 220 000 zł | 59 374 zł/m² ? | 3,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 16 lipca 2024 | Główna 5, Bębnów Budynek 208 | 220 000 zł | 4 645 zł/m² ? | 47,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 16 lipca 2024 | Główna 5, Bębnów Budynek 335 | 220 000 zł | 1 608 zł/m² ? | 136,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 16 lipca 2024 | Główna 5, Bębnów Budynek 274 | 220 000 zł | 3 865 zł/m² ? | 56,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 20 listopada 2023 | Główna 47, Bębnów Budynek 40 | 100 000 zł | 3 410 zł/m² ? | 29,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych