Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny MALENIEC, Ruda Maleniecka

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny MALENIEC 260505_2.0010 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

Mediana ceny całkowitej

Mediana metrażu

81,9 m²

Liczba transakcji

5

Ostatnie 24 miesięcy · 5 aktów notarialnych

Opis obszaru

MALENIEC to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 8 transakcji.

Budynki: 5 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu 81,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Budynki 8 707 zł/m² 58 000 zł 81,9 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Ruda Maleniecka; część danych: powiat konecki

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: są rzeczy do sprawdzenia

Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie koneckim w 2025 r.: 7 929 zł miesięcznie. To 84,5% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 136,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Ruda Maleniecka mieszkały 2 792 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 12,2%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 6 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,1%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie koneckim 16,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 12,3 do 16,0.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie koneckim w 2025 r.: 11,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,2% do 11,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 9 697 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 207%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,0 do 2,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -12,2%
Saldo migracji 2025 -6 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie koneckim

?
7 929 zł+136,3%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
9 697 zł+207,0%
Wynagrodzenie vs Polska?
84,5%+3,7
Stopa bezrobocia?
11,0%-6,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
8,2%-5,0

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Ruda Maleniecka

?
2 792 -12,2%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
1 407-10,8%
Kobiety?
1 385-13,7%
Wiek
0-14 lat?
323-24,4%
15-29 lat?
421-27,3%
30-44 lata?
559-13,3%
45-64 lata?
755-13,2%
65+?
734+11,2%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Ruda Maleniecka ubyło 6 osób przez migracje w 2025 r.

?
-6 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-2,2
Migracje wewnętrzne na 1000?
-2,9-2,6
Migracje zagraniczne na 1000?
0,7
Zameldowania?
34
Wymeldowania?
40

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie koneckim

?
16,0+3,7
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,2+0,2
Wodociąg?
2 486-10,7%
Kanalizacja?
520+89,8%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
21.05.2026 15, Maleniec Budynek 1_BUD 55,1 m² ?
19.05.2026 51A, Maleniec Budynek 10_BUD 88,0 m² ?
19.05.2026 51A, Maleniec Budynek 10_BUD 88,0 m² ?
22.09.2025 15, Maleniec Budynek 1_BUD 55,1 m² ?
03.07.2025 22, Maleniec Budynek 2_BUD 54,1 m² ?
03.07.2025 22, Maleniec Budynek 3_BUD 81,9 m² ?
03.07.2025 22, Maleniec Budynek 1_BUD 83,5 m² ?
30.04.2024 54, Maleniec Budynek 6_BUD 81,9 m² ?
30.04.2024 54, Maleniec Budynek 7_BUD 49,0 m² ?
27.08.2021 56, Maleniec Budynek 1_BUD 58 000 zł 769 zł/m² ? 75,4 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie koneckim